НТА > НОВИНИ > Новини світу > Білорусь розтягуватиме наші сили. Генерал Кривонос про нову загрозу

Білорусь розтягуватиме наші сили. Генерал Кривонос про нову загрозу

Білорусь може провести демонстраційні дії на величезній ділянці вздовж кордону, щоб відволікти наші сили, щоб Україна не могла перекинути на схід для підсилення кілька бригад

2782

Білорусь спроможна і сама наносити удари, і надалі надавати свою територію під удари Росією. Також вона може виконати роль з відволікання українських сил і розтягування їх практично по всій території нашої держави.

Таку оцінку потенційній загрозі наступу білорусів в Україну дав у прямому ефірі проєкту “Говорить Великий Львів” начальник штабу, перший заступник командувача ДШВ, генерал Збройних Сил України, генерал Сергій Кривонос. 

“Я ще два роки тому піднімав питання про те, що з боку Білорусі може бути наступ і російських, і білоруських військ. Що з Білорусі можна дійти до Києва за чотири години. Так воно і сталося. Не треба недооцінювати ворога”, – наголосив Кривонос.

Він нагадав, що українсько-білоруський кордон має протяжність у майже 2 тисячі кілометрів. Відтак ми вже зобов’язані утримувати поблизу певні частини і підрозділи для прикриття основних доріг з Білорусі.

“Для цього нам треба люди, треба підготувати бригади, які чудово орієнтуватимуться у лісовій місцевості, наноситимуть удари звідти, використовуючи протитанкові засади, своєчасно підривати мости”, – каже генерал.

Кривонос упевнений, що Білорусь спроможна і сама наносити удари, і надалі надавати свою територію під удари Росією. А ще білоруси можуть провести демонстраційні дії на цій величезній ділянці вздовж кордону, щоб відволікти наші сили, щоб Україна не могла перекинути на схід для підсилення кілька бригад.

“Білорусь може чудово долучитися до розмазування наших сил по всій території країни. Сил у нас мало, а загроз багато”, – резюмував Сергій Кривонос.

Також він додав, що до затяжної війни має бути готовим не лише військо, а все суспільство.

“Військово-технічний потенціал РФ більший, аніж у нас. І питання не в якості, а кількості. Найбільша помилка на війні, коли ти не поважаєш ворога, яким би він не був. Завдання вивчити його, виявити слабкі місця і тоді успішно вести свою операцію. Якщо ми сподіваємося лише на допомогу Заходу – то це глухий кут. Треба піднімати питання про спроможності власного оборонно-військового комплексу, про перехід економіки на військові рейки, про заощадження ресурсів – від води до солі – про підготовку людського ресурсу для бойових дій”, – пояснив Кривонос.

Нагадаємо, що за даними Генштабу ЗСУ, на території Брестської області, тривають тактичні навчання підрозділів сил спеціальних операцій, військово-повітряних сил і військ протиповітряної оборони збройних сил Білорусі.

Водночас, радник очільника Міністерства внутрішніх справ Віктор Андрусів заявив, що навчання російських військових в Білорусі поблизу кордону з Волинською областю покликані стримати перекидання українських військ на Донбас.

 

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
2
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі