НТА > НОВИНИ > Суспільство > Білоруська загроза. Чи замахнеться Лукашенко на Львів і всю Західну Україну

Білоруська загроза. Чи замахнеться Лукашенко на Львів і всю Західну Україну

У Білорусі як розпочали 26-го травня військові навчання поблизу України, так і досі продовжують маневри різного штибу

1946

Сім батальйонів на кордоні Білорусі з Україною, активізація військових навчань із постійним продовженням їх терміну, тренування переходу на воєнний стан, гаубиці без розпізнавальних знаків, які перевозили ближче до українського кордону, додаткові засоби радіоелектронної боротьби поруч з Україною, неоднозначні заяви Лукашенка – все це знову змушує звернути прискіпливу увагу до того, що відбувається на північ від Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської та Чернігівської областей.

Експерти прогнозують різні варіанти розвитку подій. Одні кажуть, що вусатий білоруський диктатор під тиском кремлівського карлика рано чи пізно все ж наважиться прямо вторгнутися на нашу територію, бо агресори хочуть відрізати постачання українській армії, яке йде через Західну Україну, інші – що таким чином окупанти змушують Україну тримати боєздатні військові формування на півночі, що розпорошує сили на інших ділянках фронту.

Однак усі сходяться до спільної думки: провокацій з боку Білорусі не уникнути. Інше запитання – в якій формі їх організовуватимуть. А відстань від Львова до кордону зі сусідами невелика – трохи більше 200 кілометрів…

До чого готується Білорусь?

Повідомлення про військову активність на білоруському кордоні, яка дещо стихла в березні-квітні, зараз з’являється ледь не щодня. Сьогодні (у вівторок, 14-го червня) в прямому ефірі спільного телемарафону «Єдині новини» це підтвердив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, назвавши цю ділянку «наднапруженою».

«Звісно, ми бачимо, що вони посилюють кордон з Україною, там присутні збройні сили білорусі. Окрім 7-ми батальйонів, за нашою інформацією, на цьому напрямку для підсилення залучають і підрозділи міністерства внутрішніх справ», – зазначив він.

І хоча українська сторона на цей момент не фіксує ударного угруповання з боку Білорусі, все ж насторожує той факт, що там є і російські підрозділи, а точну інформації про їхню кількість роздобути не вдається.

До того ж, буквально 14-го червня у Білорусі стартували ще одні командно-штабні навчання з органами військового управління, військовими частинами й організаціями тилового забезпечення. Триватимуть вони до 16-го червня під керівництвом генерал-майора Андрія Бурдика.

До речі, таких військових навчань саме на кордоні з Україною за останні 2-3 тижні запланували багацько – приблизно 10, якщо не більше. Як 26-го травня розпочали, так і досі продовжують маневри різного штибу. Цього разу нібито вдосконалюватимуть тилове забезпечення, підвищуватимуть живучість підрозділів і об’єктів в умовах, які динамічно змінюються.

«Залізницею у Новобілицькому районі Гомеля пройшов склад з мінімум 10-ма гаубицями без розпізнавальних знаків. Ешелон рухався з боку глухого кута в промзоні в бік залізничної станції Новобелицька», – написала декілька днів тому моніторингова група «Беларускі Гаюн».

Раніше повідомляли, що Білорусь розгортає додаткові засоби радіоелектронної боротьби поруч із кордоном з Україною, а також тренувалася переходити з мирного стану на рейки воєнного часу.

«Лукашенко – це флуд»

«Майстер» ляпати язиком Лукашенко, який таким чином збирає навколо себе меми й анекдоти, на днях проговорився знову. Він заявив, що його армія може напасти на західну частину України.

«Захід планує вирівняти фронт, щоби він проходив: Смоленськ – Псков, Смоленськ – Брянськ – Курськ і туди до Ростова. А нас, тисячу майже кілометрів, цей балкон іони хочуть зрізати. Зайдуть вони із Західної України чи ще звідкись. Ще, може, за Західну Україну доведеться воювати, щоби не відчепили (в оригіналі – оттяпалі – прим. авт.). Бо це для нас смерті подібне, не лише для українців. Страшні процеси відбуваються навколо», – зазначив Олександр Лукашенко.

Одним із перших відреагував на такі слова радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів, який вважає, що заяви білоруського диктатора не варто сприймати надто серйозно, а подібна риторика є нормою для нього.

«Лукашенку притаманний інстинкт самозбереження. Мене постійно дивує велика увага до його заяв, оскільки ще жодна з них особливо не вартувала. Для мене Лукашенко – це флуд, який лише забруднює інформаційний простір. Так як він диктатор, то він може казати про все, що йому спаде на думку. Від цього він нічого не втратить», – пояснив представник українського МВС.

При цьому радник міністра впевнений, що Лукашенко хитро намагається «розмити» свою точку зору.

«Він або поклоняється Путіну, або зацікавлений у тому, щоби той так вважав. І при цьому показує країнам Заходу, що намагається розпускати плітки від Путіна. Усі його заяви про напад на Україну чи про бажання миру фактично нічого не варті. Він у принципі нічого не вирішує. Лукашенко є представником анексованої країни, оскільки Росія економічно анексувала Білорусь. Тому немає жодної цінності у тому, що каже несамостійний Лукашенко», – наголосив Віктор Андрусів.

Збільшення білоруської армії – із 45 тисяч до 80

Проте білоруси, які виступають проти режиму самопроголошеного президента, радять не легковажити та бачать у тому, шо відбувається, небезпечні симптоми. Як зазначили автори телеграм-каналу «Беларуская выведка», фінансування «спеціальної операції білоруських військ» у війні проти України готує Росія.

За інсайдерською інформацією, є два варіанти: пряма участь збройних сил Білорусі у конфлікті або ж таємне переведення місцевих військовослужбовців на контракти у рашистську армію. При цьому є інформація про інтенсивні перемовини між Путіним і Лукашенком.

Серед фінансово-економічних нюансів розглядають, зокрема, і питання компенсації всіх можливих витрат і оплати грошового забезпечення військовослужбовцям, у майбутньому потенційно задіяних за наказом Лукашенка у війні з Україною. Білоруських солдатів-найманців у матеріальному забезпеченні прирівняють до російських.

Білоруський громадсько-політичний діяч Сергій Бульба розповів в українському телеефірі про створення ударних угруповань у Білорусі. За його словами, Лукашенко хоче збільшити армію зі 45-ти тисяч – до 80-ти. І переконує Путіна профінансувати таку ідею.

«Насуваються невеселі часи. Тим паче, що Путін не квапиться виводити свої війська з території Білорусі», – зазначив Сергій Бульба.

Львів – недосяжна мрія з хворобливих фантазій

Політичний експерт Андрій Дудок вважає, що це дуже схожий сценарій на те, як приблизно півтора роки Росія готувала повномасштабне вторгнення на півночі та на півдні України.

«Тоді так само готували напад – ретельно та планомірно. Багато хто не вірив, що це станеться. Але бачите, як зараз вийшло. Зараз агресори, мабуть, діятимуть за старим планом – спробують відсікти від західного кордону ударом на Луцьк, Львів, можливо, Карпати. І бажано, щоби цього разу це не стало ні для кого несподіванкою», – зазначив експерт.

За його словами, це може статися станеться саме тоді, коли ми найменше будемо до цього готові та коли для нас це буде найважче та найнезручніше.

«Символізм Львова в окупаційних потугах наших ворогів десь на рівні з Києвом. Вони  цього і не приховують і будуть шукати нагоди, як зробити цьому місту якомога більше шкоди. Однак росіяни, з усього видно, усвідомлюють, що Львів для них – це недосяжна мрія з їхніх хворобливих фантазій», – вважає Андрій Дудок.

Однак жодним чином не можна недооцінювати загроз із боку Білорусі. В цьому переконують і військові експерти.

«Завдання номер один – перестати собі брехати та готуватися до найгірших варіантів. А найгірший варіант – це те, що білоруси разом із російськими підрозділами спроможні виступити з боку Білорусі», – заявив в ефірі проєкту «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA Сергій Кривонос, начальник штабу, перший заступник командувача ВДВ, генерал Збройних сил України.

Військовий експерт Олег Жданов теж підтвердив, що є велика загроза нападу з Білорусі, оскільки видно, що вони вже стягують техніку до українського кордону.

«Білоруські військові усвідомлюють, що без бойового досвіду вони тут не зможуть далеко просунутися. Але треба розуміти, що Білорусь може напасти на Україну задля того, щоби відсікти нас від європейської допомоги», – додав він.

Білорусь готова до загибелі?

В Офісі президента теж підтвердили, що Україна готується до можливого вторгнення білоруських військ в Україну.

«Ми відстежуємо всі пересування, ініціативи, навчання, роздавання зброї мисливцям. Виходимо з найпесимістичнішого сценарію і до нього готуємося, резервуємо сили, проводимо оцінку наших можливостей. Для того, щоби ми були готові завдати максимальних і блискавичних втрат будь-якій армії, крім російської. Якщо Білорусь захоче побачити, що таке масова загибель військовослужбовців, то, мабуть, треба заходити в Україну», – зазначив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю «Зеркалу».

Він додав, що, на його думку. білоруське суспільство набагато вільніше за російське, і якщо диктатор Олександр Лукашенко ухвалить рішення про вторгнення, то він «швидко відчує тиск суспільства».

«Якщо неадекватність політичного керівництва Білорусі переможе, то це буде дуже короткий період, коли суспільство від шоку перейде до активних дій. Можливо, для Білорусі це було би непогано», – вважає Подоляк.

Імперські амбіції

А тим часом маніакальна ідея «новоімперськості» аж пре з Росії. І нею вони хочуть заразити майже всіх сусідів. Зокрема, помічник президента Росії, керівник російської делегації на переговорах з Україною, Володимир Мединський заявив про подальше розширення Росії до кордонів колишньої спочилої в Бозі Російської імперії.

Анонсуючи вихід книжкової серії, присвяченої тим правителям російської імперії, за яких територія цієї країни збільшувалася, чиновник нагадав, що донедавна територія Росії становила 1/6 частину суші. Туди входили за часів імперії, крім країн колишнього СРСР (з трьома балтійськими державами), ще й Фінляндія та більша частина Польщі.

За цю ідею в Росії, схоже, вчепилися, як вош кожуха. Тож намагаються лізти в усі щілини для реалізації своїх планів. Тому не варто сумніватися, що попереду в України та її союзників важка боротьба, оскільки зло у вигляді путінської Росії треба буде знищити вщент…

Віталій Павлишин

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
2
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі