НТА > НОВИНИ > Новини світу > Білоруські “Кібер-партизани” паралізували роботу залізниці та виставили вимоги

Білоруські “Кібер-партизани” паралізували роботу залізниці та виставили вимоги

792

Група білоруських активістів заявила, що розпочала обмежену кібератаку на національну залізничну компанію, спрямовану на перешкоджання переміщенню російських військ і вантажів у Білорусі.

Як повідомляє AP News, кібер-партизани зашифрували деякі сервери залізниці, бази даних і робочі станції.

Група білоруських кіберпартизан заявила, що зірвала онлайн-продаж квитків під час нападу в понеділок, проте працює над виправленням цього, оскільки не має наміру порушувати регулярне пасажирське сполучення.

Водночас білоруська залізниця заявила, що її веб-ресурси недоступні, а онлайн-продаж квитків припинено з невизначених «технічних причин». Державні органи не коментують напад.

Група «хактивістів», яка налічує від 20 до 30 членів білоруської IT-спільноти, виникла під час протестів, спровокованих переобранням авторитарного президента Білорусі Олександра Лукашенка на шостий термін під час голосування в серпні 2020 року.

«Лукашенко є близьким союзником Росії, яка перекидає війська в Білорусь для проведення масштабних військових навчань, які збігаються з нарощуванням понад 100 000 російських військ на спільному кордоні з Україною, що може призвести до вторгнення», – пише видання.

«Кіберпартизани» вперше зламали залізничну мережу в грудні і змогли увійти в систему сигналізації та контролю, але вирішили не втручатися в неї з міркувань безпеки.

У Телеграм хактивісти виставили вимоги звільнення «50 політв’язнів, які найбільше потребують медичної допомоги» та виведення російських військ з Білорусі. На своїй сторінці в Telegram у понеділок Cyber ​​Partisans написали, що зламали залізничну систему, щоб кинути виклик президенту Білорусі Лукашенку, якого вони назвали «терористом»:

«БелЖД за командою терориста Лукашенка в ці дні дозволяє окупаційним військам увійти на нашу землю. У рамках кіберкампанії «Пекло» ми зашифрували основну частину серверів, баз даних та робочих станцій БелЖД, щоб уповільнити та порушити роботу дороги. Резервні копії знищено», – заявили кібер-партизани.

Також вони стверджують, що «системи автоматизації та безпеки свідомо НЕ зазнали впливу кібератаки, щоб уникнути надзвичайних ситуацій».

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"