НТА > НОВИНИ > Суспільство > Білоруські партизани допомогли зірвати наступ на Київ

Білоруські партизани допомогли зірвати наступ на Київ

Нинішні білоруські партизани прагнули уникати жертв, тому зосередилися на пошкодженні обладнання

511

У перші дні повномасштабного вторгнення Росія планувала блискавичне захоплення Києва. Однак одразу ж на білоруському напрямку активізувалися залізничні диверсанти, які внесли хаос в логістику російських військ.

Про це повідомило видання The Washington Post. Буквально з перших днів війни в Білорусі розпочала працювати таємна мережа, до якої увійшли працівники залізниці, хакери та колишні працівники сил безпеки.

Саме завдяки їхнім діям протягом декількох днів ланцюг постачання продовольства, палива та боєприпасів не працював.

Як розповіли представники мережі, атаки були простими, але ефективними, атакували щити управління сигналами, які потрібні для функціонування залізниць. У підсумку потяги простоювали цілими днями, що змушувало росіян поповнювати запаси автотранспортом. Це, своєю чергою, призвело до відомих багатокілометрових колон на півночі Київської області.

«Враховуючи залежність Росії від потягів, я впевнена, що це сприяло деяким проблемам, які у них виникали на півночі. Це сповільнило здатність рухатися. Вони не могли просунутися далі на українську територію і обірвали свої шляхи постачання, тому що їм доводилося покладатися на вантажівки», – зазначила наукова співробітниця Лондонського Королівського інституту об’єднаних служб Емілі Ферріс.

За словами білоруського активіста Юрія Рававоя, диверсії на залізниці виграли час для Збройних сил України.

«Не можу сказати, що ми найважливіший фактор, але ми стали важливою цеглиною в цій стіні», – зазначив він.

Видання пише, що залізничну війну досі викладають у школах Білорусі, як найуспішнішу тактику партизанів під час Другої світової війни. Однак нинішні партизани прагнули уникати жертв, тому зосередилися на пошкодженні обладнання.

«Ми не хотіли вбивати ні російських військових, ані білоруських машиністів. Ми використали мирний спосіб, щоби зупинити їх», – додав Рававой, не уточнивши, як саме партизани здійснювали диверсії.

Нагадаємо, в березні радник лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської Франак Вячорка заявив, що «партизани Білорусі» створюють перепони, аби не допустити білоруські війська в Україну.

Мешканці окупованого Мелітополя продовжують чинити опір російським загарбникам. У місті діють партизани, які знищують ворога.

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
0
Ха-ха
2
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі