НТА > НОВИНИ > Новини світу > Білоруські програмісти довели перемогу Тихановської на виборах

Білоруські програмісти довели перемогу Тихановської на виборах

401

Створена білоруськими програмістами для контролю за чесністю виборів платформа “Голос” заявляє, що Світлана Тихановська виграла вибори в першому турі.

Про це стадо відомо зі звіту, який був опублікований розробником платформи Павлом Лібером в YouTube.

Виборці самостійно позначали свій вибір у “Голосі” і надсилали фотографії бюлетенів із зазначенням дільниці, де голосували. Таким чином було встановлено, за кого проголосували майже 900 000 виборців практично на всіх дільницях (5696 з 5767). Крім того, вдалося зібрати й оцифрувати 1545 протоколів дільничних виборчих комісій, у тому числі 1517 офіційних протоколів з дільниць на території Білорусі.

Завдяки спільному аналізу цієї інформації вдалося встановити альтернативні результати виборів, які значно відрізняються від офіційних: Тихановська – 56% голосів, Лукашенко – 34% голосів, інші – 10% голосів. Тобто, згідно з цим дослідженням, за Тихановську при явці 78% (5,4 млн осіб) проголосували 3,0 млн білорусів, за Лукашенка – 1,8 млн.

Як відомо, за офіційними даними ЦВК Білорусі, Лукашенко набрав 80% голосів, а Тихановська тільки 10%. Достовірних рейтингів кандидатів не було, але, за даними деяких організацій, які намагалися вести спостереження за підрахунком голосів, більшість виборців проголосували за Тихановську. Вибори проходили з численними порушеннями, місцевих спостерігачів не пускали на дільниці, міжнародні взагалі не були запрошені.

У Білорусі з серпня 2020 року тривають масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів, на яких переможцем був оголошений Олександр Лукашенко. Режим застосовує проти демонстрантів жорстокі репресії, вдаючись до масових арештів.

Легітимність режиму Лукашенка не була визнана ЄС, США, Україною та більшістю демократичних країн світу.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі