НТА > НОВИНИ > Новини світу > Більше двох сотень людей зникли безвісти на територіях ОРДЛО, – омбудсмен

Більше двох сотень людей зникли безвісти на територіях ОРДЛО, – омбудсмен

126

Уповноважена Верховної Ради із прав людини Людмила Денісова заявила, що зниклими безвісти на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей вважаються 258 осіб, у тому числі 67 військовослужбовців та резервістів.

Про це повідомила Людмила Денісова у Facebook після зустрічі з генеральним директором Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (МКЗБ) Кетрін Бомбергер.

Обмінялися досвідом та обговорили спільні дії з пошуку та ідентифікації осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, захисту прав їхніх родичів та надання сприяння з розробки відповідних законодавчих актів у цій сфері. Наголосила на тому, що внаслідок збройної агресії РФ на тимчасово окупованих територіях окремих районів Донецької та Луганської областей 258 осіб (у тому числі 67 військовослужбовців, резервістів) вважаються зниклими безвісти за особливих обставин“, – повідомила Денісова.

Також вона додала, що робота щодо їх пошуку має здійснюватися у рамках Тристоронньої контактної групи, відповідно до Мінських домовленостей, але процес наразі заблоковано російською стороною.

Під час зустрічі омбудсмен також звернула увагу на проблеми пошуку зниклих безвісти за особливих обставин у тимчасово окупованому Криму та місті Севастополі.

З 2014-го року Управлінням верховного комісара ООН з прав людини в Україні задокументовано 43 випадки насильницьких зникнень на території незаконно окупованого півострова. Ми маємо дані стосовно 11-ти таких людей“, – зазначила омбудсмен.

Зокрема, вона висловила сподівання на плідну взаємодію з МКЗБ, яка сприятиме пошуку та ідентифікації зниклих безвісти.

Раніше Денісова заявляла, що Росія видала понад 600 тисяч своїх паспортів на окупованих територіях сходу України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі