НТА > НОВИНИ > Біля Одеси розпочалися розкопки масових таємних поховань НКВС

Біля Одеси розпочалися розкопки масових таємних поховань НКВС

213

На місці колишнього спецоб’єкта НКВС, де у 1937-1941 роках масово розстрілювали вночі й таємно заховували тисячі громадян, розпочато роботи з пошуку могил жертв масових політичних репресій і визначення меж розташування розстрільних ям.

Про це повідомив одеський історик-дослідник Олександр Бабич на своїй сторінці в Facebook.

«Щодо робіт на 6-му кілометрі [Овідіопольського шосе]. Сьогодні попрацювали на місці. Техніка знімає верхній шар будівельного сміття. Можна побачити, що він виріс до 1 метра, у порівнянні з актом румунів 1943 року. Ківш працює під наглядом пошукачів», – розповів Бабич.

За його словами, всі знахідки нумеруються, протоколюються і складуються. Шурфи робляться із кроком у 2,5 метра. Потім відпрацьовуються лопатою і щупом до материка.

Як уточнив історик, «перша яма з останками виявлена ​​в північно-західному куті. Череп, кістки, взуття. Останки залягають на глибині 1 м 60 см. Взуття (калоші) 1937 року. Монети 1935 і 1937 років».

Бабич сподівається, що цього року вдасться встановити межі розташування розстрільних ям.

Раніше група волонтерів за підтримки Одеської мерії почала підготовку до розкопок на колишньому спецоб’єкті НКВС біля Одеського аеропорту, де у 1938-41 роках відбувалися масові розстріли і таємні поховання тисяч громадян.

Представники Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті вимагають від волонтерів надати методологію робіт, схвалену відповідними фахівцями.

Також група одеських істориків-дослідників вирішила створити карту “Місця скорботи Одеси”, позначивши на ній всі місця масових страт, а також військові та цивільні групові могили в межах міста. Затверджено і план робіт з пошуку могил жертв масових політичних репресій, проведення дослідницьких робіт та увічнення пам’яті репресованих. Спрямовані відповідні документи до Міністерства культури України та інформаційної політики на отримання дозволу на проведення пошукових робіт у районі 6-го кілометра Овідіопольської дороги Одеси.

За даними архівів, упродовж 1938-1941 років “трійками” НКВС були винесені вироки про розстріли 8 тис. 633 осіб.

Одеса, масові поховання

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі