НТА > НОВИНИ > Місця > Біля станції Вернадцького на світ з’явилися пінгвінята

Біля станції Вернадцького на світ з’явилися пінгвінята

Зараз малята дуже смішні та незграбні й замість звичного чорно-білого пір’я вкриті сірим пушком

327

У районі антарктичної станції «Академік Вернадський» на світ з’явилися пінгвінята. Десь за місяць вони полишатимуть гнізда та збиратимуться в «ясла».

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр на сторінці у фейсбук.

«На нашому острові народилися перші пінгвінята. Один на мисі Марина, поблизу станції, а другий з іншого боку – на мисі Пінгвін Поінт.

Перший місяць дитинчата залишатимуться в гнізді: там їх будуть гріти, годувати та охороняти батьки. До речі, як і в ситуації з висиджуванням яєць, пара пінгвінів робить це по черзі. Доки хтось один сидить на гнізді, інший вирушає в океан полювати на криля, а через кілька днів вони змінюються», – йдеться у повідомленні.

Полярники повідомляють, що зараз малята дуже смішні та незграбні й замість звичного нам чорно-білого пір’я вкриті сірим пушком.

«Десь за місяць вони почнуть линяти й змінювати наряд, а також полишатимуть гнізда та збиратимуться в «ясла». У цей час обоє батьків зможуть одночасно ходити в океан за крилем і продовжуватимуть годувати дітей. Вони безпомилково знаходять в «яслах» своїх «нащадків» і діляться їжею лише з ними. Тільки після закінчення линьки пінгвінята (які на той час вже будуть розміром з батьків) вчитимуться плавати в океані й самостійно добувати собі їжу», – розповідають полярники.

І обіцяють, що обов’язково покажуть, як все це відбуватиметься.

«Найпоширенішим видом пінгвінів біля станції «Академік Вернадський» є субантарктичний пінгвін або дженту: влітку їх тут може бути до 4 тис. Саме про цей вид йдеться у дописі», – зазначили вони.

Українські дослідники повідомили, що останніми тижнями на острові трималося до 3700 дженту. Через постійні хуртовини їхні гнізда періодично засипає снігом, але вони до цього пристосовані.

“Цього року пінгвіни досить рано почали гніздувати біля станції. Перші яйця вони відклали на початку листопада, хоча раніше це відбувалося ближче до середини листопада. Тож відповідно й малята з’явилися раніше, ніж зазвичай. Приміром, торік перші пінгвіни вилупилися 19 грудня – якраз до Дня святого Миколая», – повідомили дослідники.

Нагадаємо, що раніше полярники інформували, що у пінгвінів біля станції Вернадцького знайшли перше яйце та у грудні чекають поповнення.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі