НТА > НОВИНИ > Суспільство > Близько 800 азовців залишаються у російському полоні: серед них вагітні жінки

Близько 800 азовців залишаються у російському полоні: серед них вагітні жінки

У полоні також залишилось багато людей похилого віку

253

У російському полоні наразі залишаються близько 800 військовослужбовців полку “Азов”. З них понад 40 жінок, серед яких є і вагітні.

Про це повідомила керівниця відділу роботи з полоненими та їхніми сім’ями Патронатної служби “Азова” Ольга Кравченко.

За її словами, у звільнених полонених – майже у 90% є крайня стадія анорексії, моральне та психологічне виснаження.

“Поранення – застарілі осколкові та вогнепальні у важкій запущеній формі, адже лікування належного ні на Азовсталі, ні в полоні не було. Всі осколки залишись у хлопців та дівчат всередині тіла, які потрібно оперувати. Присутні травми як перебиті сухожилля та втрата органів зору”, – зазначила Кравченко.

На питання, чи дають належну медичну підтримку вагітним в полоні, вона відповіла, що про неї зовсім не йдеться. Жінок треба перевозити на підконтрольну територію.

“Патронатна служба розподілила по медичних закладах всіх бійців. Працюємо над діагностикою на цей час. Адже дуже багато прихованих і не виявлених хвороб. Нікого з повернутих з полону не відправили додому, бо всі абсолютно потребують медичного лікування”, – наголосила вона.

Кравченко зауважила, що у полоні залишилось багато людей похилого віку. У них, крім бойових травм, є ще хронічні захворювання. За її словами, Місія ООН та Червоний хрест повинні мати доступ до полонених, але цього не відбувається, адже російська сторона не підпускає їх.

“Зараз така стадія, що ми можемо тільки слухати те, що вони кажуть. Коли ми ставимо питання, то бійці знічуються та кажуть, що не пам’ятають… Наші воїни ще не готові до такого діалогу. Тому наберіться всі терпіння – коли буде можливість, ми їх опитаємо: кого вони бачили, що відомо бійцям, кому хтось “привіт” передавав. Тоді вже ми зможемо зв’язатися з родичами та передати інформацію, але на жаль не зараз, не найближчим часом”, – зазначила Кравченко.

Нагадаємо, що в середу пізно ввечері, 21-го вересня, Україна та Росія провели черговий обмін полоненими. Серед звільнених – бійці «Азова» й інші захисники Маріуполя. Також відомо, що звільнені з полону командири з «Азовсталі», які наразі перебувають у Туреччині, невдовзі зможуть побачитись зі своїми родинами.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі