НТА > НОВИНИ > Війна > Бойкот росіянам і білорусам. Принципове рішення українських фехтувальників

Бойкот росіянам і білорусам. Принципове рішення українських фехтувальників

Робоча група визначить конкретний план і зміст активних дій українських спортсменів і тренерів на найближчих змаганнях

412

Президія Федерації фехтування України провела засідання, на якому вирішили, що українські спортсмени не виходитимуть на двобої з російськими та білоруськими спортсменами та бойкотуватимуть турніри, в яких вони братимуть участь.

Про це повідомив сайт Федерації фехтування України.

Раніше Міжнародна федерація фехтування (FIE) дозволила змагатися росіянам і білорусам на турнірах. Рішення набуде чинності у другій половині квітня 2023-го року.

Кваліфікація на Олімпіаду-2024 відбуватиметься з квітня 2023-го по квітень 2024-го. Україна може не кваліфікуватися в Париж-2024, якщо бойкотуватиме кваліфікаційні турніри.

«Вирішили не тільки не виходити на двобої на змаганнях будь-яких рівнів з безпосередньо російськими та білоруськими спортсменами, а й нашим спортсменам, тренерам, суддям не брати участь у змаганнях, де змагатимуться російські або білоруські спортсмени, з активним залученням до цього спортсменів інших країн», – сказано в заяві.

Президія ухвалила створити робочу групу, яка визначить конкретний план і зміст активних дій українських спортсменів і тренерів на найближчих змаганнях, на яких здійснюватимуть спроби повернути російських і білоруських спортсменів.

«Окрім того, також обговорили конкретні дії, спрямовані на оскарження незаконного та ганебного рішення Конгресу Міжнародної федерації фехтування від 10-го березня щодо повернення росіян і білорусів до міжнародних змагань під егідою FIE», – зазначили у Федерації фехтування України.

Олімпійська чемпіонка з фехтування Ольга Харлан поділилася думками про бойкот турнірів, де братимуть участь росіяни та білоруси.

«Дуже багато країн проти рішення повернути росіян, при цьому провідних країн у світі фехтування. І якщо вони нас підтримуватимуть у нашому рішенні бойкотувати, не фехтувати проти них, то все вийде. А якщо ні – буде важче в 10 разів із цим боротися», – сказала вона.

Нагадаємо, що уряди 34-ох країн, серед яких і господарка Ігор Франція, закликали Міжнародний олімпійський комітет не допускати спортсменів із Росії та Білорусі на Олімпіаду в Парижі 2024-го року. Або ж МОК має оприлюднити чіткий «дієвий» план для спортсменів, які змагатимуться як нейтральні.

На початку лютого на позачерговій Генеральній асамблеї Національний олімпійський комітет України вирішив провести консультації з національними спортивними федераціями щодо можливості бойкоту Олімпіади-2024 у разі допуску до змагань росіян і білорусів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"