НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Бокси готові. У Львові триває створення Центру трансплантації кісткового мозку

Бокси готові. У Львові триває створення Центру трансплантації кісткового мозку

Відділення стане першим таким у Західній Україні і зможе приймати дітей зі всієї країни, де щороку пересадки потребують понад 200 юних та маленьких пацієнтів

417

Уже 10 місяців у Львові реалізовують один із найбільших медичних проєктів у Західній Україні – створення Відділення трансплантації кісткового мозку на базі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медцентру. Нещодавно завершився ремонт боксів  – перший етап проєкту, який включає також закупівлю обладнання та навчання медперсоналу. А вже наступного року у відділені планують почати проводити перші операції.

Відділення роблять як за кошти благодійників, так і за бюджетні гроші. Зокрема, італійські благодійні фундації «РОЗА ПРІСТІНА» та «СОЛЕТЕРЕ» виділили понад 450 тисяч євро саме на перший етап. Водночас в обласному бюджеті передбачили 23 млн грн на ремонт додаткових палат навколо боксів. Роботи вже розпочалися.

У боксах потужна система фільтранції та вентиляції повітря

 Як стверджує реалізаторка проєкту від благодійного фонду «Запорука» Ольга Фокаф, створення відділення – це один  із найамбітніших і найдорожчих проєктів у регіональній медицині. Львівський цента – стане першим із трансплантації кісткового мозку для діток у Західній Україні.

 Обидва відремонтовані бокси – просторі. У них є місце і для мами, і для дитини, і навіть для іграшок. Також бокси мають засклені балкони із неймовірним видом на Львів. У кожній спецпалаті по два ліжка, є санвузли. Стіни у боксах мають антибактеріальне покриття, а в стелі вмонтовані спеціальну систему вентиляції та фільтрації повітря.

«Тут є дуже багато різних вентиляційних виходів. Вони будуть захоплювати віруси, бактерії і вбивати їх,  повертаючи назад чисте повітря. Навіть звичайний грип, будь-яка ротавірусна інфекція чи герпес на губах – можуть бути смертельно небезпечними для прооперованих діток», – так пояснює необхідність у максимальній стерильності Ольга Фокаф.

У Києві встигають прооперувати 30-40 дітей у рік. Потрібно – 200

Перші операції у Центрі планують проводити уже з 2022-ого. Тільки на Львівщині щороку близько десяти діток потребують трансплантації кісткового мозку.

«Ми зможемо покрити потребу у лікуванні діток, якої наразі так не вистачає», – сподівається Ольга Фокаф.

Наразі трансплантацію кісткового мозку дітям в Україні проводять лише в Києві – в столичному ОХМАТДИТі та Інституті раку. Загальна спроможність двох закладів –  близько 30-40 пацієнтів на рік. Натомість, як стверджують медики, щороку потребують пересадки  понад 200 дітей.

 «Ті, кого не оперують в Україні, шукають таку змогу за кордоном. Зазвичай, держава це оплачує. Тому львівський центр зможе не тільки рятувати життя десяткам онкохворих діток, а буде економити мільйони бюджетних гривень», – наголошує благодійниця Ольга Фокаф.

 «Білорусь у 2015 році назвала нам суму 30 тисяч доларів. Але це не так багато. У Гамбурзі нам пропонували 100 тис євро, у Дортмунді – 70 тис євро», – розповідає мама 17-річної Влади, яка вже 10 років бореться з онкологією, Вікторія Дронговська. Уже найближчим часом пересадку кісткового мозку дівчині проведуть у Києві.  Сім’я радіє, що є можливість врятувати дитину в Україні за державні кошти, адже 6 років тому довелося  за лікування доньки у Білорусі віддати майже все.

 Пересадка кісткового мозку – інколи єдиний шанс на порятунок

 У Західноукраїнському дитячому центрі спочатку проводитимуть автотрансплантацію кісткового мозку, а згодом робитимуть трансплантацію від родинних і неродинних донорів.

Пересадка кісткового мозку підвищує ефективність лікування раку, а інколи є єдиною можливістю подолати його –  пояснює лікар-окнолог Роман Кізима: «Трансплантація кісткового мозку від донора –  проводиться пацієнтам з лейкеміями та лімфомами, а автологічна – пацієнтам з раком головного мозку».

У «Чорнобильській лікарні» опікуються онкохворими дітками з 1991 року.

«Вже в той час ми знали, що трансплантація кісткового мозку, є дуже допоміжною  у боротьбі з раком», – каже директор ЗСДМЦ Андрій Синюта, – «Тому центр пересадки у стінах нашої лікарні – це здійснення давньої мрії! Завдяки нашим українським благодійникам з фонду «Запорука» , який опікується цими грошима з Італії, ми маємо нагоду робити таку добру справу для українських діток!»

Віра Лабич

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі