НТА > НОВИНИ > Новини світу > Болгарія отримує газ із Азербайджану вчетверо дешевший за російський

Болгарія отримує газ із Азербайджану вчетверо дешевший за російський

108

Ціна на азербайджанський природний газ, що постачається до Болгарії, вчетверо нижча за вартість російського.

Про це заявив голова Комісії з енерго- та водного регулювання (КЕВР) Болгарії Іван Іванов, повідомляє болгарське видання Investor.

На відкритому засіданні щодо цін на природний газ на листопад Іванов повідомив, що Болгарія імпортує з Азербайджану лише 350 млн кубометрів газу з узгодженого 1 млрд кубометрів на рік.

Голова компанії Bulgargaz Микола Павлов, у свою чергу, заявив, що Болгарія не може вільно обирати, звідки і коли імпортувати азербайджанський газ. За його словами, через незавершеність будівництва інтерконектора Болгарія-Греція (IGB), Bulgargaz імпортує газ альтернативним маршрутом, узгодженим із Азербайджаном.

Павлов також зазначив, що всі цінові переваги азербайджанського газу та газу від інших постачальників – на користь споживачів.

Зараз азербайджанський газ до Болгарії надходить лінією потужністю 3,68 млрд кубометрів на рік на прикордонному пункті Кула-Сідірокастро з Грецією.

Постачання азербайджанського газу газопроводом TAP споживачам в Італії, Греції та Болгарії почалося 31 грудня 2020 року.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі