НТА > НОВИНИ > Новини світу > Боррель: Сьогодні ми переживаємо найнебезпечніший момент періоду після холодної війни

Боррель: Сьогодні ми переживаємо найнебезпечніший момент періоду після холодної війни

179

Джозер Боррель та міністри закордонних справ Євросоюзу обговорили участі ЄС в дипломатичному процесі щодо російсько-українського конфлікту.

Про це заявив у своєму блозі Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, повідомляється на сайті ЄС.

Як зазначає Джозеп Боррель, минулого тижня тривала робота над ситуацією з європейською безпекою та агресивними діями Росії проти України. Зокрема зустрічалися міністри закордонних справ ЄС, а США та НАТО надсилали свої письмові відповіді на «проекти договорів» Росії.

«Ми будемо дотримуватися курсу дипломатії та стримування та розширювати нашу підтримку України», – наголосив Боррель.

Зокрема він вважає, що збройна присутність Росії на українському кордоні ще більше зросла, вона включає підготовку до військових навчань у Білорусі, які будуть проведені лише за 18 км від українського кордону. Москва також оголосила про військово-морські навчання за участю свого флоту, зокрема, в Північній Атлантиці перед узбережжям Ірландії, а також про військові навчання всередині Росії.

«Європейський Союз не відмовиться від своєї підтримки суверенітету України, її територіальної цілісності та її права на самовизначення. Україна – наш партнер і сусід: її безпека – це наша безпека», – йдеться в заяві.

Також міністри закордонних справ ЄС підтвердили єдність проти спроби Росії змінити кордони в Європі. Принципи «сфер впливу» в 21-му столітті є неприйнятними.

«З міністрами ми домовилися про основні елементи, які керуватимуть нашими колективними дипломатичними зусиллями, щоб переконати Росію стати на шлях діалогу», – зазначив Боррель.

Підсумком зустрічі стала координація та співпраця в обговоренні участі ЄС в дипломатичному процесі щодо російсько-українського конфлікту, дуже важливі переговори в Нормандії.

«Після цієї тісної трансатлантичної координації США і НАТО надіслали в середу відповідні письмові відповіді на вимоги Росії, опубліковані в грудні минулого року. Секретар Блінкен та інші офіційні особи США публічно дали зрозуміти (link is external), що відповідь повторює занепокоєння щодо дій Росії, які підривають європейську безпеку; він містить принципову і прагматичну оцінку занепокоєння, яке висловила Росія; і пропозиції щодо сфер, де можна знайти спільну мову», – розповів Боррель.

Окрім того ЄС посилить підтримку України, протидіятиме дезінформаційним кампаніям Кремля, посилюватиме кібербезпеку.

«Сьогодні ми переживаємо найнебезпечніший момент періоду після холодної війни. Ми домовилися на зберегти нашу дипломатичну присутність у Києві незмінною», – сказав Джозеп Боррель.

За його словами, Росія веде нервову війну – тому потрібна витримка. У цьому важливо, щоб дипломатія працювала, використовуючи всі можливі шляхи.

Для енергетичної безпеки йде співпраця зі США, Катаром та Азербайджаном, щодо постачання газу на випадок, якщо Росія вирішить скоротить або припинить поставки.

«У рамках нашої роботи над стримуванням ми просунулися у підготовці до високоефективного реагування, яке завдасть серйозних витрат російській економіці та фінансовій системі. Ми також розглядаємо заходи експортного контролю, які мали б довгостроковий ефект, відмовляючи Росії в продуктах, які їй потрібні для виконання своїх стратегічних амбіцій», – додав Боррель.

Ці пропозиції будуть негайно розглянуті Єврокомісією для введення економічних та фінансових санкцій.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі