НТА > НОВИНИ > Новини світу > Борис Джонсон розповів, як Німеччина готувалася прийняти поразку України

Борис Джонсон розповів, як Німеччина готувалася прийняти поразку України

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон розкритикував початкову реакцію Італії на загрозу російського вторгнення

351

Керівництво Франції заперечувало ймовірність широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, а Німеччина вважала, що Україні краще здатися на початку війни.

Про це розповів експрем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон в інтерв’ю CNN Portugal.

«Джонсон сказав, що ставлення західних країн сильно відрізнялося до того, як Москва розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24-го лютого, виділивши три провідні країни Євросоюзу у коментарях, які навряд чи вітатимуть у європейських столицях», – сказано в матеріалі CNN.

Журналісти зауважили, що хоча Джонсон й наголосив, що країни ЄС пізніше згуртувалися довкола України і тепер надають їй тверду підтримку, у період до російського вторгнення так було не завжди.

«Це стало величезним шоком. Ми могли бачити, як накопичуються тактичні групи російських батальйонів, але різні країни мали дуже різні точки зору», – пригадав британський політик.

За його словами, керівництво Німеччини було схильне вважати, що швидка військова поразка України стала би кращою за тривалий і кривавий конфлікт.

«У якийсь момент німці вважали, що якщо вторгнення Росії відбудеться, що розцінювали як катастрофу, то було би краще, якби все це закінчилося швидко, а Україна впала», – заявив Джонсон, пославшись на «різноманітні вагомі економічні причини» для такого підходу».

Джонсон наголосив, що вважав такий підхід помилковим.

«Я не міг цього підтримати, я думав, що це згубний погляд на це. Але можу зрозуміти, чому вони думали та відчували саме так», – зазначив він.

Окрім того, експрем’єр-міністр Великої Британії додав, що керівництво Франції взагалі вважало вторгнення Росії в Україну малоймовірним.

«Не сумнівайтеся, що французи до останнього моменту заперечували це», – сказав Джонсон.

Він також розкритикував початкову реакцію Італії на загрозу російського вторгнення. Джонсон сказав, що її уряд – на той час його очолював Маріо Драгі – «на якомусь етапі просто заявив, що не зможе підтримати позицію, яку ми займаємо» з огляду на їхню «величезну» залежність від російських вуглеводнів.

Нагадаємо, що експрем’єр Великої Британії й один із потенційних головних кандидатів на цю посаду Борис Джонсон відмовився брати участь у нових виборах лідера Консервативної партії.

У Великій Британії показали мінісеріал про Бориса Джонсона. Його назва «Ця Англія» (This England). Він вийшов на телеканалі Sky Atlantic у середу, 28-го вересня.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі