НТА > НОВИНИ > Суспільство > Боже, збав. Мешканці прикордонних сіл на Волині про мігрантів

Боже, збав. Мешканці прикордонних сіл на Волині про мігрантів

Жодних спроб незаконно потрапити на територію України наразі не було

201

Село Кошари у Волинській області унікальне тим, що від  нього за п’ять хвилин з України можна потрапити у  Польщу та Білорусь.  Кошари розташовані практично на перетині кордонів одразу трьох країн. Його мешканці чудово знають про ситуацію з мігрантами. Приймати непроханих гостей – не готові.

У Кошарах побувала знімальна група NTA та “Правди. Наживо”.

Сьогодні у селі, яке за кількасот метрів від державного кордону,  проживає небагато людей. Більшість будинків у Кошарах давно закинуті. Лише подекуди можна почути гавкіт собак. Також зустріти кількох місцевих, які ще не виїхали з маленької батьківщини.

Попри близькість до кордону та напружену ситуацію там місцеві відчувають себе захищеними. Кажуть, що впевнені в українських прикордонниках.

– А чо я маю боятися…

– А готові прийняти мігрантів?

– Нє, Боже, упасі, – щиро говорить літня мешканка Кошар.

«Мігранти. Вони там одягнуті, взуті, в такому одязі ходять. Ми в такому одязі не ходимо. Чого їм до нас їхати, мігранти хай сидять там», – рекомендує іноземцям ще одна жінка, яка перебирала гарбузи біля поля.

«Я ж не їду ні в Сирію, ні в Ірак. У мене своя земля. А там не бідні люди. Якщо вони хочуть їхати кудись туди, то ради Бога. А як до мене прийдуть, то хай ідуть откуда вони прийшли», – підтримує позицію мешканців Кошар і житель сусіднього села Вільшанка Василь.

Додаткові резерви на кордоні

За словами прикордонників, наразі ситуація на рубежі з Білоруссю контрольована. Жодних спроб незаконно перетнути територію та потрапити в Україну не було.

«Прикордонна служба посилює заходи з охорони кордону, відбувається збільшення кількості сил і засобів, аби контролювати кордон та стримувати у разі потреби потік мігрантів. Це й особовий склад з необхідною технікою. Також кінологи зі службовими собаками. Є засоби спостереження», – повідомила речниця Луцького прикордонного загону Маргарита Вершиніна.

Більше про ситуацію на кордоні дивіться у п’ятницю, 19 листопада, о 19:00 у програмі “Підсумки. Наживо” на NTA.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі