НТА > НОВИНИ > Війна > Британська розвідка порахувала літаки, знищені у Саках, а Форбс – їхню вартість

Британська розвідка порахувала літаки, знищені у Саках, а Форбс – їхню вартість

603

У результаті вибухів на військовому аеродромі Саки 9 серпня Росія втратила щонайменше 8 бойових літаків. Та сам аеродром найімовірніше залишився придатним для використання.

Такий висновок зробили в огляді розвідки міноборони Великої Британії.

Як зазначають у матеріалі, початкова причина вибухів на аеродромі невідома. Втім великі грибоподібні хмари, які зафіксовані на відео очевидців, майже напевно виникли в результаті вибуху до чотирьох відкритих складів боєприпасів.

“Майже напевно внаслідок вибухів було знищено або серйозно пошкоджено щонайменше п’ять винищувачів-бомбардувальників Су-24 та три багатоцільових винищувачі Су-30. Центральний район розосередження зазнав серйозних ушкоджень, але аеродром, ймовірно, залишається придатним до експлуатації”, – йдеться в опублікованому огляді.

Втрата 8 бойових літаків становить незначну частку від загального парку літаків, які Росія може використовувати для підтримки війни, відзначається у зведенні. Проте Саки переважно використовувалися як база для авіації Чорноморського флоту ВМФ Росії.

“Спроможність морської авіації флоту зараз значно знижена. Цей інцидент, ймовірно, змусить російську армію переглянути своє сприйняття загрози. Крим, очевидно, розглядався як безпечний тил”, – констатують у зведенні.

Водночас, за офіційними даними Генштабу ЗСУ, у Саках згоріло 9 ворожих літаків. За підрахунками “Forbes Україна”,  це коштувало Росії понад 300 млн доларів.

За даними видання, перед вибухами на аеродромі розміщувалась авіатехніка вартістю 650-850 млн доларів.

При цьому видання оцінює приблизну вартість російських військових літаків (в деяких випадках можуть бути обставини, які значно впливають на ціну окремих одиниць): Су-30СМ – 50 млн дол.; Су-24МР – 6 млн; Іл-76 – 86 млн доларів.

Виходячи з того, що було знищено 9 літаків, якщо припускати, що всі дев’ять знищених літаків були дешевшими Су-24МР, то загальна сума втрат Росії – приблизно 55 млн, а якщо дорожчими Су-30СМ – 450 млн доларів.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі