НТА > НОВИНИ > Новини світу > Британські вчені вивчають ефективність третьої дози COVID-вакцини

Британські вчені вивчають ефективність третьої дози COVID-вакцини

156

У Великобританії розпочали унікальне клінічне випробування, щоб з’ясувати вплив додаткової дози вакцини на захист людей від коронавірусу і його штамів.

Випробовують сім вакцин, щоб вияснити, які препарати можна буде використати в майбутній осінній програмі по вакцинації.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Британії Метт Хенкок, передає Daily Record.

У випробуваннях візьмуть участь 2886 осіб у віці 30 років і старше. Кандидатів відбирають у 18 медичних установах – від Лондона до Глазго. Перші повторні щеплення будуть зроблені вже на початку червня.

Вчені хочуть, щоб люди, які отримали першу дозу вакцини від Pfizer/BioNTech або AstraZeneca в грудні або січні, підписалися,і сподіваються, що люди, старші 75 років, теж відгукнуться.

Також експерти вважають, що всі сім вакцин підвищать імунітет, а лабораторні дослідження дозволять перевірити їх реакцію на варіанти, що циркулюють у Великобританії, в тому числі з Індії та Південної Африки.

В рамках клінічного випробування, на які виділили 19,3 мільйона фунтів стерлінгів, буде протестована вакцина компанії Pfizer поряд з вакцинами компаній AstraZeneca, Moderna, Novavax, Janssen від Johnson & Johnson, Valneva і CureVac.

Три вакцини будуть протестовані в половинній дозі, оскільки експерти очікують адекватної імунної відповіді при такому рівні.

Половинні дози дозволять визначити, чи зменшуються побічні ефекти при меншій дозі, і можуть надати інформацію країнам, де постачання вакцин можуть бути недостатніми.

Стало відомо, що 18 медцентрів по всій Великобританії будуть розділені на три групи, в кожній з яких буде тестуватися свій набір вакцин.

Вся інформація буде передана в Об’єднаний комітет з вакцинації та імунізації (ОКВІ) в кінці серпня або початку вересня.

Тоді ОКВІ дасть уряду рекомендації щодо того, чи слід прищеплювати людей третьою дозою та які вакцини слід використовувати залежно від постачання.

Також після досліджень буде надано дані про побічні ефекти, у тому числі серед людей, у яких третя вакцина відрізняється від тієї, що використовувалася для перших двох щеплень.

Читайте на НТА:

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі