НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Брюховичі і земельний скандал. Десять років афери і перша підозра від СБУ

Брюховичі і земельний скандал. Десять років афери і перша підозра від СБУ

Ціни на ділянки Міноборони в елітному селищі сягали 9 тисяч доларів за «сотку»

588

В елітному селищі Брюховичі, що лише за 5 кілометрів від Львова, продавали земельні ділянки на території військової частини. Загалом, організували відчуження 1,5 гектарів території. Продавали наділи по 5-9 тисяч доларів за «сотку».

Десятилітня історія земельних скандалів в елітному селищі нарешті переросла у відкритті кримінальні провадження та оголошення підозр про злочин.

Крадіжка на 20 млн гривень

СБУ повідомила про оголошення першої підозри у справі крадіжки землі у Брюховичах. Йдеться про начальника квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) Міноборони. Його підозрюють у незаконному заволодінні 1,5 га землі у Брюховичах.

За даними правоохоронців, разом зі спільниками посадовець організував крадіжку землі військової частини, вартість якої оцінили у 20 млн грн.

«Він умисно фальсифікував документи. Зокрема, під час актів погодження ділянок щодо охоронних меж вносив завідомо невірні дані. Таким чином, землі начебто вийшли з власності міністерства оборони», – пояснює схему речниця управління СБУ у Львівської області Роксолана Яворська.

 Зараз чоловікові загрожує до 5 років ув’язнення.

В афері був задіяний і депутат місцевої ради, член земельної комісії. За інформацією правоохоронців, він сприяв, аби, за рішенням сесії Брюховицької селищної ради, відчужені землі потрапляли на баланс громади.  Далі на ці ділянки виготовляли фіктивне право власності, оформляли на підставних осіб та продавали – по 5-9 тисяч доларів США за «сотку».

Історія тривалістю в десятиліття

Скандальні історії із землями елітного селища біля Львова тривають ще з 2011 року, коли ділянці військової частини присвоювали кадастровий номер.

«Тоді група депутатів підняла питання, номер стосувався лише 141,1 гектарів землі, якщо за офіційними матеріалами площа становила 143, 56 гектари. Вони зверталися в прокуратуру. Це було досить скандальне питання», – пригадує події 2011-го року громадська активістика Юлія Лацик.

Проте, тоді справа не отримала розвитку. Так само, як і у 2016-ому році.

«Під час розподілу цієї ділянки на три частини, знову ж таки, змінивши межі, конфігурацію, забрали частину території зручну для забудови. Компенсували її, посунувши ділянку на територію лісу», – додає Юлія Лацик.

Припускає, що «є певні покровителі чи були, які це все тримали. А зараз влада, очевидно, помінялася». Ланцюжок покровительства обірвався і нарешті з’явилися результати розслідувань від правоохоронців.

У коментарі NTA колишній селищний голова Брюхович Володимир Доманський заперечив  причетність селищної ради до земельної схеми.

«Насправді, жодних втрат немає і ніяких земель оборони Брюховицька селищна рада не роздавала. Всі акти, які там були, відрізняються. Велика площа, тому могли бути допущені помилки. Тим паче, що перші документи робили у 1960-80-х роках, коли ще не було точної апаратури», – переконує Володимир Доманський.

Водночас у міській раді Львова упродовж кількох днів офіційного коментаря по цій справі не надали. Екссекретарка селищної ради, яка працювала за каденції двох голів понад 10 років, а зараз очолює офіс львівської громади у Брюховичах, Леся Ощудляк телефоном повідомила, що не фігурує у розслідуванні СБУ.

«Сказати щось по документах нічого не можу. Усі документи по військовій частині, які перебували в нашому офісі, вилучила СБУ», – заявила Леся Ощудляк.

Як повідомляють у СБУ, слідство у справі ще триває.

Юлія Бундз, «Правда. Наживо» (щобудня о 19:00 на NTA)

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
2

Коментарі