НТА > НОВИНИ > Війна > «Бухарестська дев’ятка» закликала США збільшити військову присутність у регіоні

«Бухарестська дев’ятка» закликала США збільшити військову присутність у регіоні

«Бухарестська девʼятка» – це Польща, Румунія, Болгарія, Чехія, Литва, Латвія, Естонія, Угорщина та Словаччина

291

Країни «Бухарестської дев’ятки» закликали до посилення військової присутності США у регіоні напередодні саміту Альянсу у Вільнюсі, що відбудеться у липні.

Про це повідомила агенція BBC.

«Нам потрібно працювати над збільшенням присутності США в нашому регіоні на східному фланзі стосовно військ і техніки. Якщо у нас буде надійна оборона, ми зможемо стримати дестабілізаційну та наполегливу поведінку Росії. Це єдина мова, яку розуміє Росія», – заявив міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску.

За підсумками переговорів у польській Лодзі, міністри також пообіцяли подальшу підтримку України у протидії російської агресії.

«Країни «Бухарестської дев’ятки» є лідерами з погляду мобілізації союзників на сміливіші дії, як це відбувалося в разі перекидання винищувачів МіГ-29 або танків», – заявив міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау.

«Бухарестська девʼятка» – це Польща, Румунія, Болгарія, Чехія, Литва, Латвія, Естонія, Угорщина та Словаччина. Обʼєднання сформували 2015-го року як відповідь на російську агресію в Україні.

Наприкінці лютого у Варшаві відбулася зустріч керівників держав і урядів країн «Бухарестської дев’ятки». За її результатами ухвалили резолюцію, в якій наголосили, що Росія є найбільшою загрозою для безпеки цих країн. Керівники країн також підтвердили, що майбутнє України – в Європі.

Нагадаємо, що кремлівський диктатор Володимир Путін схвалив нову концепцію зовнішньої політики Російської Федерації, яка спрямована на створення потенційної антизахідної коаліції.

Нагадаємо, що Україна навряд чи вижене всі російські сили зі своїх територій цього року. Адже це дуже складне завдання, яке потребує багато зусиль. Таку заяву зробив голова об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"