НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Букет з фонтану, якому мама не зрадіє

Букет з фонтану, якому мама не зрадіє

Головна епідомолигиня Львівщини розповіла, чим можуть бути небезпечні купелі у міських фонтанах та як уберегтися від інфекцій

777

Гепатит, кишкова паличка, алергії, – це ще не весь “букет”, який можна здобути під час купання у міських фонтанах, – застерігають медики, адже аномальна спека лише сприяє утворенню різних мікроорганізмів, які викликають паразитарні захворювання. 

За словами головної епідеміологині Львівщини, в.о. генерального директора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталії Іванченко, основна проблема в нестерильності водограїв. У них потрапляє сміття, бруд із собак, птахів.

Навіть у незначні  поранення на тілі можуть потрапити мікроорганізми, що спричиняють різні інфікування. Зокрема,  це ротавірус, астровірус, норовірус, вірус гепатиту А, бактерії кишкової палички.

«Хтось може підійти у фонтан і помити руки, якісь речі. Тому якщо випадково заковтнути такої води, – це справді небезпечно. Або ж, діти хлюпаються у фонтані, а потім одразу ручками з води беруть цукерок, щоб з’їсти”, –пояснює Наталія Іванченко. 

Утім є кілька правил, яких обов’язково треба дотримуватися, якщо таки не змогли втриматися самі чи зупинити малечу від приємної купелі у спеку серед міста. Передусім після фонтану потрібно помитися у душі з милом. А ще оглянути тіло, чи нема поранень.

«Якщо є невеликі ушкодження, подряпини, то можна їх обробити вдома. У випадку глибшого поранення, таки варто звернутися до сімейного лікаря, хірурга», – радить Наталія Іванченко.

 Що думають про купання у фонтанах у Львові

 Мешканці Львові пояснюють: за відсутності  водойм для купання у місті, фонтани справді стають порятунком для багатьох. Особливо, дітей. Деякі зізнаються: купелі серед вулиці стали вже практично щоденним ритуалом.

Натомість Сергій, який приїхав із міста фонтанів Вінниці, навпаки дивується такій поведінці львів’ян.

«Якби я був батьком, я би не дозволив своїй дитині купатися у фонтанах. Треба шукати іншу альтернативу: у місті – це басейн, за містом є озера”, каже турист Сергій.

Проти таких розваг і львів’янка пані Оксана: «Вода, мабуть, циркулює. Замкнуте коло. Не знаю, в чому там діти купаються. Мені здається, це міський простір і він не для водних процедур».

 А як виглядають у спеку львівські фонтани – дивіться у фоторепортажі тут.

Дарина Татарчук

Фото: Анастасія Сорока

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі