НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Бути енергонезалежними. На найбільшому ринку Західної України «Шувар» встановили сонячні панелі

Бути енергонезалежними. На найбільшому ринку Західної України «Шувар» встановили сонячні панелі

397

Екологічно та безпечно. Адміністрація ринку «Шувар», що у Львові, вирішила встановити сонячні панелі, щоб споживати менше загальної електроенергії та частково стати енергонезалежними. Їхня потужність –  150 кіловат, що частково покриває потреби роботи ринку.

«У 2014 році ми встановили першу електростанцію потужністю 10 тисяч кіловат і вона нам вже згенерувала 70 тисяч кіловат. Тож ми продовжили встановлювати сонячні панелі і станції. Встановили зараз потужністю 150 кіловат і термін окупності такої станції приблизно 3-3,5 роки. Важливо, що це альтернативні джерела енергії», – розповідає головний енергетик ринку «Шувар»  Ігор Миколик.

В області таким інноваціям на підприємствах раді, адже завдяки цьому більше коштів зможуть залишатись в регіоні, а відтак – він більше розвиватиметься. На сьогодні в області є понад 1 200 об’єктів, що виробляють екологічну електроенергію

«Усе-таки малий та середній бізнес сьогодні шукають і знаходять правильні і нові рішення та шляхи, які впливають на енергонезалежність й свого бізнесу і регіону. У регіоні існує багаторічна програма енергоефективності та енергозбереження, яка розрахована на 2021-2027 роки», – пояснює начальник управління енергоефективності департаменту паливно-енергетичного комплексу енергоефективності ЖКГ Львівської ОВА Микола Вознюк.

На цьому ринок «Шувар» поки зупинятись не збирається, а планує й надалі співпрацювати з компанією «Правильне електроживлення», що займається відновлювальною енергетикою. Тут за «альтернативою» –  майбутнє. Тим паче, що за кордоном комерційні приміщення вже проектують із сонячними панелями.

«Наразі повністю перейти на таку енергію – складно. Теоретично це можливо, але практично – майже нереально. Припустимо, що по лічильнику споживання становить 200 тисяч кіловат. Ми можемо  замістити тільки частину, адже є велике споживання енергії і вночі. Тоді треба ставити ще велику кількість акумуляторів. А ця технологія є ще достатньо дорога і окупність станції буде набагато довшою», – пояснив інженер компанії “Правильне електроживлення” Володимир Степчук.

Утім завдяки сонячним панелям та відновлювальній енергетиці ринок «Шувар» уже зможе заощаджувати близько 900 тисяч гривень, які витрачали на електроенергію.

Довідка: «Шувар» – найбільший гуртовий ринок сільськогосподарської продукції у Львові та Західній Україні. Розташований у Сихівському районі Львова. Загальна площа ринку понад 20 га. Входить до Світової організації оптових ринків, є найбільшим у регіоні майданчиком з продажу молочних виробів, фруктів-овочів, м’яса, риби, квітів, у середньому протягом року на територію ринку заїжджає 1,3 млн. автомобілів.

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі