НТА > НОВИНИ > Економіка > Час збирати ягоди. У Фінляндії чекають на українських заробітчан

Час збирати ягоди. У Фінляндії чекають на українських заробітчан

196

На час сезону морошки та чорниці фінські підприємці, які працюють у сфері натуральних продуктів, найбільше розраховують на гостей із Таїланду й України.

Як повідомила інформаційна агенція Yle, перші групи іноземних збирачів ягід уже прибули до Фінляндії.

В Асоціації підприємців країни уточнили, що з Таїланду приїде майже три тисячі збирачів морошки та чорниці. Кількість працівників з України прогнозують приблизно в 500-600 осіб.

Видання додає, що через посуху урожай лісових ягід у Фінляндії очікується гірший, ніж торік.

Так само на ягоди українські заробітчани їдуть і до сусідньої Польщі. Карантин через коронавірус не вплинув на кількість постійних робочих місць для українців.

Навпаки, в Польщі роботодавцям не вистачає сезонних українських працівників. Найбільший брак відчувають підприємства у галузях сільського господарства та готельно-ресторанного бізнесу. Таку інформацію оприлюднив аналітичний центр міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal.

Сезон збору ягід у Польщі стартував наприкінці травня. Зазначається, що проблему браку робочої сили саме в сільському господарстві так і не вирішили.

«У пік сезону польським фермерам потрібно щорічно близько 100 тисяч сезонних працівників і більшість з них – українці. Польські сезонні робітники здебільшого їдуть в Німеччину, Нідерланди та скандинавські країни, де платять більше, ніж у Польщі, тоді як для українців ці ринки недоступні через пандемію», – розповіли в Gremi Personal.

Варто зазначити, що українські заробітчани сплачують з кожним роком усе більше відрахувань у польські фонди соціального страхування, а в Україні навпаки зростають проблеми із їх наповненням.

Нагадаємо, що в Польщі вводять нову вимогу для тих, хто в’їжджає в країну. Відтепер перед прибуттям до Польщі необхідно заповнювати карту місцезнаходження мандрівника (eKLP) в електронному вигляді.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі