НТА > НОВИНИ > Новини світу > Чехія стала першою країною, де звичайні люди купили танк для ЗСУ

Чехія стала першою країною, де звичайні люди купили танк для ЗСУ

Чеські оборонні компанії проводять капітальний ремонт українського обладнання, пошкодженого в процесі бойових дій

270

У Чехії зібрали 1,3 мільйона доларів і придбали танк T-72 AVANGER для потреб української армії. Збір коштів відбувся в рамках ініціативи під назвою «Подарунок для Путіна». До нього долучилося 11 тисяч людей.

Про це повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс.

«Чехія стала першою країною, де звичайні люди купили для ЗСУ танк – модернізований T-72 AVANGER. Йому дали ім’я Томаш», – написав посол у твітері.

Чеські активісти зібрали 1,3 мільйона доларів за місяць на купівлю модернізованого танку для потреб Збройних сил України. Вони запустили ініціативу під назвою «Подарунок для Путіна», до якої доєдналися 11 тисяч людей.

На зібрані кошти чехи купили не лише танк, а й боєприпаси для нього. Вони також домовилися про доставлення танку в Україну. Йому дали назву Томаш на честь першого президента Чехословаччини Томаша Масарика

Збір коштів розпочався на початку вересня. Організатори розраховували зібрати 30 мільйонів чеських крон (понад 1 мільйон доларів), однак зібрали більше.

Перед збором коштів організатори акції порадилися з українськими військовими, а щодо купівлі танку та його транспортування консультувалися із Міністерством оборони Чехії.

Ще в лютому уряд Чехії схвалив постачання військової техніки Україні на суму близько 18,5 мільйона доларів.

У березні посольство України в Празі та Міністерство оборони Чехії спільно з підприємствами оборонної промисловості країни запустили систему негайної закупівлі та доставлення військової техніки в Україну. У квітні стало відомо, що з допомогою цієї програми зібрано близько 40 мільйонів євро.

Раніше в уряді Чехії запропонували додатковий стимул для компаній, які жертвують кошти на зброю для України. Стимулом стала податкова знижка для чеського бізнесу.

За інформацією нідерландського сайту оборонної аналітики та дослідження військових дій Oryx, допомога від Чехії охоплює стрілецьку зброю, переносні зенітні ракетні комплекси, танки, бойові машини піхоти, зенітно-ракетні комплекси, реактивні системи залпового вогню, ударні вертольоти Мі-24В. Крім того, чеські оборонні компанії проводять капітальний ремонт українського обладнання, пошкодженого в процесі бойових дій.

Нагадаємо, що Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при міністерстві культури й інформаційної політики підтвердив використання бойових гелікоптерів Мі-24, переданих Чехією.

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі