НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Через холод ще 2-3 мільйони українців покинуть свої домівки – ВООЗ

Через холод ще 2-3 мільйони українців покинуть свої домівки – ВООЗ

259

У ВООЗ прогнозують, що близько 2–3 мільйони українців покинуть свої домівки в пошуках тепла та безпеки.

Про це  заявив голова Європейського бюро ВООЗ Ханс Клюге.

“Ми очікуємо, що ще 2–3 мільйони українців покинуть свої домівки в пошуках тепла та безпеки. Вони зіткнуться з проблемами зі здоров’ям, зокрема респіраторними інфекціями, такими як COVID-19, пневмонія та грип, а також серйозним ризиком дифтерії та кору серед невакцинованих груп населення”, – додали у ВООЗ.

Вказується, що українські сім’ї будуть змушені звернутися до альтернативних методів обігріву. Йдеться про спалювання деревного вугілля чи дров, використання генераторів на дизельному паливі чи електричних обігрівачів. Вплив токсичних речовин становить ризики для здоров’я дітей, людей похилого віку та людей із захворюваннями дихальної та серцево-судинної системи. Крім того, не виключаються випадкові опіки та травми.

 “Усе це негативно позначається на психічному здоров’ї українців. Цього тижня війна вступає в 9-й місяць, і вже близько 10 мільйонів людей знаходяться під загрозою психічних розладів, таких як гострий стрес, тривога, депресія, вживання психоактивних речовин і посттравматичний стресовий розлад, або ПТСР”, – кажуть в організації.

У ВООЗ додали, що атаки Росії на медичну та енергетичну інфраструктуру призводять до того, що сотні лікарень та медичних закладів більше не працюють на повну – їм бракує палива, води та електроенергії для задоволення основних потреб.

Нагадаємо, що у вівторок, 15 листопада, українським воїнам вдалося збити 73 ракети із понад 90 запущених по Україні. Це був найбільший ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України з початку вторгнення РФ. 17 листопада ворог знову атакував об’єкти критичної інфраструктури.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
2
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі