НТА > НОВИНИ > Суспільство > Через криницю – в криївку. Мешканець Франківщини створив музей УПА у себе в домі

Через криницю – в криївку. Мешканець Франківщини створив музей УПА у себе в домі

152

Музей-криївка визвольних змагань УПА у сторічному будинку – таку ідею реалізував Іван Маківничук з Верховини, що на Івано-Франківщині.

Про це повідомило Суспільне. Більшість експонатів збирав самотужки, деякі речі, документи та фотографії передали місцеві краєзнавці й учасники УПА.

Вхід у музей – через колодязь. Його придумали разом із науковцем Ярославом Зеленчуком. Щоб увійти, потрібно наче набрати води, тоді відкривається вхід у криївку.

«Відкриваємо вхід так, як колись воїни УПА робили, і зараз можемо спокійно пройти вниз і побачити нашу  криївку, яку ми зробили. Спочатку планував, щоб вхід був по мотузці, але важко було би зайти, тому зробили кладку», – розповів Іван Маківничук.

Тут чоловік відтворив атмосферу, в якій жили повстанці, деякі експонати сам викупив, наприклад, автентичну зброю, а журнал допитів із КДБ та список  «неблагонадійних», фотографії передав член ОУН-УПА Дмитро Сливчук.

«Давно в мене була така думка зробити музей-криївку про визвольні змагання у нашому районі. Я розказую людям, що тут воювали в УПА не тільки з місцевого осередку, були у лавах УПА й бійці зі Сходу України. Наприклад, Іван Кулик «Сірий» народився на Донеччині. Він був офіцером Червоної армії, та коли потрапив у полон до німців, то бійці УПА визволили його, і він залишився з ними», – зазначив Іван Маківничук.

У криївці також  показують патріотичні фільми. З початком навчального року вчителі історії приходять сюди зі школярами, щоби побачити та почути про історію свого краю та країни.

Іван Маківничук продовжує шукати матеріали та світлини визвольних змагань, щоб поповнити експозицію музею.

Нагадаємо, що цими хвилинами у Києві триває Марш слави УПА, адже саме 14-те жовтня є датою заснування Української повстанської армії.

Сьогодні в Куренівському парку культури і відпочинку до Дня захисників і захисниць урочисто відкрили пам’ятний хрест на честь усіх борців за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, які захищали нашу Батьківщину в різні часи. Він створений ще 2009-го року до 100-річчя від дня народження Степана Бандери.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі