НТА > НОВИНИ > Спорт > Через місяць біатлонний сезон. У підготовці збірної України виявили російський слід

Через місяць біатлонний сезон. У підготовці збірної України виявили російський слід

Індивідуальними гонками на 15 км у жінок і 20 км у чоловіків у шведському Естерсунді 27-го листопада стартуватиме новий сезон у біатлоністів.

318

Підготовка до нього збірної України підійшла до завершальної фази. Як відомо, у представників цього виду спорту вже давно триває круглорічний цикл: приблизно 8 місяців вони готуються (в тому числі беручи участь у напівофіційних літніх чемпіонатах), приблизно 4 місяці змагаються.

Уже не Підгрушна і Сідорова з Тюмені

У жіночій збірній України головні новини дві: ми більше не побачимо у протоколах спортсменки з прізвищем Підгрушна; у таборі «синьо-жовтих» з’явилася росіянка з Тюмені.

З 34-річною Оленою Підгрушною нічого не сталося, тут усе банально просто: вона змінила прізвище на Білосюк після заміжжя. І тепер виступатиме під новим прізвищем.

Варто нагадати, що 2016-го року Підгрушна розлучилася з відомим політиком Олексієм Кайдою. Пара перебувала в шлюбі впродовж 3-ох років.

А появи росіянок у жіночій збірній України – це вже звичне явище. Уродженець Івано-Франківська Володимир Бринзак, який є президентом Федерації біатлону України, має якийсь пієтет до країни-окупанта та постійно висмикує звідти молодих біатлоністок. Вони серйозних результатів не демонструють, але така практика триває.

Найсвіжіший випадок – 22-річна Дар’я Сідорова, біатлоністка з Росії, яку ще на початку літньої підготовки помітили на тренуваннях зі збірною України. Вона є представницею Тюменської області. Її останні міжнародні старти відбулися ще в сезоні-2019/2020, коли двічі фінішувала у топ-20 юніорського Кубка IBU.

Володимир Бринзак улітку так пояснював Суспільному появу іноземки: «Сідорова тренується за свої кошти, немає жодного переходу. Про це не треба навіть і говорити, бо це роздувається, і воно ні про що». Тоді ж доповнив, що вона може стартувати на чемпіонаті України з літнього біатлону, адже він є відкритим для іноземних спортсменів.

А вже через декілька місяців Сідорова потрапила в обойму збірної України. А очільник українського біатлону дещо змінив свою риторику щодо неї:

«Ми зараз чекаємо на указ президента про її громадянство. Як тільки він буде, і вона отримає паспорт, то вступить до Київського державного університету і, сподіваюся, буде виступати на Універсіаді в грудні цього року. Поступово адаптуватиметься в Україні, намагатиметься потрапити в команду вже наступного року для підготовки в новому олімпійському циклі».

Володимир Бринзак запевнив, що бачить у ній перспективи, оскільки росіянка дуже добре біжить.

«Вона дуже хороша та молода спортсменка з потенціалом. Думаю, що вона нам допоможе», – підсумував президент Федерації біатлону України.

Надія на стару гвардію

Щоправда, свіжій росіянці до головної обойми збірної України далеченько. Словенський наставник «синьо-жовтих» Урош Велепець розраховує на стару гвардію

«Ми провели уже вдосталь зборів. Дивимось, які відчуття в спортсменок, результат зараз не такий важливий. Виконуємо заплановане, попереду ще місяць серйозної підготовки. Сподіваємось, що зможемо підняти рівень кожної на якийсь відсоток», – зазначив у коментарі Суспільному словенець.

На одному з літніх чемпіонатів Олена Білосюк упала й ушкодила коліно та лікті. Однак обійшлося без травми.

«Олена потрібна нам в естафеті. Ми не хочемо її з Юлею Джимою сильно чіпати впродовж сезону, вони мають стартувати стільки, скільки потрібно, щоб ввійти в найкращу форму перед Олімпіадою. Останніми роками лише Юля брала індивідуальні медалі на етапах Кубка світу, вона претендує на них і на Іграх. В естафеті команда також зможе зачепитися», – вважає Урош Велепець.

До збірної України також входять Дарія Блашко, Віта та Валя Семеренки. На підході Юлія Журавок, Іра Петренко, Анна Кривонос.

«Відчувається конкуренція в команді перед Олімпіадою. Є дівчата, які ще розвиваються, а для деяких цей сезон може стати останнім і найважливішим. Принципи роботи дещо різні, але на мотивацію це не впливає – вона є. Наразі я задоволений роботою», – підсумував Урош Велепець.

Правильно переїхати на сніг

У чоловічій збірній з біатлону теж без особливих змін. Лише Сергій Семенов перейшов на індивідуальні тренування через проблеми зі здоров’ям.

Головного тренера збірної України Юрая Санітру теж наразі все влаштовує. Підготовку проводили в Німеччині й Україні, всюди для розминки брали участь у літніх чемпіонатах.

«Хлопці хоча й не показали найвищий рівень, але продемонстрували стандарт, яким я можу бути задоволений. Уся сімка, яка готується в основній команді, показала те, що на цей час нас може влаштовувати стан і форма спортсменів», – зауважив Суспільному словацький біатлонний фахівець.

Зараз Юрай Санітра найважливішим завданням називає те, що з літньої підготовки потрібно правильно переїхати на сніг і форсувати роботу перед першим стартом Кубка світу, який відбудеться трохи більше, ніж через місяць.

У команду А чоловічої збірної України з біатлону зараз входять Дмитро Підручний, Артем Прима, Богдан Цимбал, Антон Дудченко, Руслан Ткаленко, Тарас Лесюк і Артем Тищенко.

У сезоні Кубка світу з біатлону Україна матиме квоту в п’ять біатлоністів. На Олімпійських іграх в особистих гонках зможуть виступати чотири спортсмени.

«Спутнік» дозволено

У Міжнародному союзі біатлоністів опублікували карантинний протокол на зимовий сезон-2021/2022. Головне правило, яким мають керуватись учасники, – «поводьтеся з іншими так, як ви хотіли би, аби поводилися з вами».

Порівнюючи з минулим сезоном, відбулися зміни у вимогах щодо носіння масок, а також визначення статусу вакцинації учасників команди, яка бере участь у змаганнях. Зокрема, вакциновані біатлоністи зможуть здавати тести рідше, ніж невакциновані. Але вакцинація не є обов’язковою вимогою для участі в змаганнях.

Загальні вимоги щодо дотримання карантинних правил на змаганнях IBU

– Учасники мають використовувати маски в усіх приміщеннях, носіння масок на вулиці – не обов’язкове, але бажане. Винятки: коли людина одна в кімнаті / машині; під час їжі, але тільки сидячи за столом.

– Дотримання базових правил гігієни: миття рук мінімум 20 секунд із милом, використання одноразових паперових рушників, використання санітайзерів і регулярне прання одягу.

– Церемонії нагородження з дотриманням дистанції і без рукостискань.

– Бажано уникати великих скупчень людей, не потискати одне одному руки, мінімізувати прямі контакти. Як на території, де проводять змагання, так і поза нею.

– Бажано, аби команди мали окрему кімнату для ізоляції хворих спортсменів / тих, хто відбуває карантин.

– У разі порушення карантинних правил учасника змагань відсторонять. Також ці порушення можуть мати юридичні та фінансові наслідки.

Вимоги до вакцинації учасників змагань

– Особа вважається повністю вакцинованою через 14 днів після того, як отримала останню дозу тієї чи іншої вакцини. Серед дозволених – Biontec / Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Janssen (Johnson & Johnson), Covishield, Sinovac, Sputnik V та будь-які інші вакцини, які зареєстровані в країні учасника змагань.

– Вакцинація не є обов’язковою для учасників змагань, але тоді вони мають проходити регулярні ПЛР-тестування.

Вимоги до тестування учасників змагань

– До розгляду приймають лише ПЛР-тести. Аби в’їхати до країни-господарки змагань і взяти участь у старті, необхідно надати тест, зроблений не раніше, ніж 72 години тому. Тестування оплачують окремо представники національних федерацій.

– Якщо в особи позитивний ПЛР-тест після прибуття, її відправляють на самоізоляцію або додому.

– У випадку, якщо людина перебувала в близькому контакті з хворим, її карантин триває мінімум 5 діб – за цей час їй необхідно здати 3 негативні ПЛР-тести.

– Після одужання особу прибирають з обов’язкового протоколу для тестувань. Людина, яка одужала, вважається такою, якщо після одужання пройшло від 28-ти днів до 6-ти місяців. Через 6 місяців особа втрачає цей статус, тому має вакцинуватись або проходити регулярне обов’язкові ПЛР-тестування.

– Якщо особа невакцинована або нещодавно одужала від COVID-19, вона повинна проходити обов’язкове щоденне тестування перед тим, як зайти на територію стадіону.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі