НТА > НОВИНИ > Війна > Через підриви суден в унікальний Нацпарк на Дніпрі стікають тонни пального, – ОК «Південь»

Через підриви суден в унікальний Нацпарк на Дніпрі стікають тонни пального, – ОК «Південь»

Лише в в цьому Нацпарку є територія, де річка Дніпро зберегла свій відносно природний стан

377

В Оперативному командуванні «Південь» заявили про екологічну загрозу, яку створили окупанти через підрив суден у притоках Дніпра.

«Внаслідок варварської стратегії масованих підривів плавзасобів та суден, що перебувають біля пристаней та причалів Дніпра і притоків, рашисти створили колосальну екологічну загрозу. Тонни пального, що витікають з пошкоджених суден зараз прямують за течією в дельту Дніпра», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, пальне стікає в бік заповідної зони Національного природного парку “Нижньодніпровський”, що на Херсонщині.

Національний природний парк «Нижньодніпровський» — це природоохоронна зона у Херсонській області, створена 24 листопада 2015 року. Нацпарк розташований на території Бериславського, Білозерського, Голопристанського та Олешківського районів, Херсона та Нової Каховки.

Територія НПП «Нижньодніпровський» — одна з найцінніших природних заплавно-літоральних комплексів в Європі. Лише в нижній течії — від Каховської ГЕС до Дніпровсько-Бузького лиману річка Дніпро зберегла свій відносно природний стан.

У дельті Дніпра і на прилеглих територіях збереглися типові та рідкісні угруповання заплавних лісів, боліт, лук, піщаних степів, степових схилів Дніпра та балок, відслонень гірських порід, в тому числі 12 рідкісних типів рослинності, які включені до Зеленої книги України. У ценозах відзначено 71 вид тварин, 32 види рослин, що включені до Світового Червоного списку МСОП, до Європейського Червоного списку, до Червоної книги України, до Червоного списку Херсонської області.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі