НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Через тиждень після вітровію у Львові й досі не прибрали дерево, що впало на авто

Через тиждень після вітровію у Львові й досі не прибрали дерево, що впало на авто

В офіційних структурах власника авто ганяють по колу: земля не наша – прибирати не нам

391

Навіть через тиждень після вітровію у Львові не прибрали дерево, яке впало на автівку на вул. Шевченка, 25. Власник не може знайти ані відповідальних, ані розпочати ремонт машини, який йому обійдеться у кілька тисяч доларів.

Про те, як у Львові офіційні структури переводять «стрілки» йтиметься  у «Підсумках. Наживо» (щоп’ятниці о 19:00 на NTA).

На автівку львів’янина ще 21 жовтня Олександра Силка під час сильного вітру впало дерево. Це трапилося на території житлового комплексу, який нещодавно спорудили. Деякі секції продовжують будувати. Дерево впало із ділянки поруч, яка зараз обгороджене і яке наразі є будівельним майданчиком. Коли чоловік вийшов із дому і побачив моторошну картину – був шокований.

Ремонт на 10 тисяч доларів

«За попереднім оглядом, в автомобілі повністю знищено панорамний дах, також лобове скло, на капоті, вздовж усього корпусу є подряпини», – розповідає власник пошкодженої автівки Олександр Силко.

За його словами,  експерт, який оглядав машину, оцінив ремонт у щонайменше 10 тисяч доларів. Після огляду у сервісі сума може збільшитися.

«Мої батьки, батьки дружини живуть у іншому місті. Без машини складно до них їздити. Врешті автом їздили на роботу, по закупки», – говорить Олександр Силко.

 «Усі структури умивають руки»

Та основні емоції Олександр пережив у наступні дні: дерево, яке серйозно пошкодило автомобіль, й досі на машині. Впродовж тижня ні комунальна служба, ні забудовник, ні прикордонники, яким належить ділянка, не прибрали його.

У Львівській міській раді відповіли, що земля, де стався інцидент, не на їхньому балансі, тож права забирати дерево не мають. Забудовник усі стрілки переводить на Львівський прикордонний загін. Водночас там  кажуть, що ділянка справді була їхньою – допоки не передали територію забудовнику під будівництво.

«Зв’язувався я з головою ОСББ, вони сказали, що дерево впало не з території, яка належить ОСББ, тобто з території будівництва. Тобто, це не до них. Телефонував 1580 – комунальникам. Вони виклик зареєстрували. Але пізніше, коли я вже зателефонував перепитати, коли вони мають приїхати, то повідомили, що територія приватна. І це не до них», – описав ходіння по колу Олександр Силко.

За словами власника авта, зараз триває спір між забудовником і державною прикордонною службою: не можуть вирішити між собою, хто має відповідати за цю територію, і за те, що трапилося.

У Львівському прикордонному загоні кажуть: ділянка, відповідно кадастрових номерів, закріплена за ними, але..

«Була проведена поетапна робота по передачі земельної ділянки під будівельний майданчик забудовнику. Зараз усі будівлі, споруди та насадження, які були на земельній ділянці, по обліках військової частини не рахуються», – пояснює заступник начальника Львівського прикордонного загону з тилу, підполковник Ігор Кохан.

Типова ситуація для Львова

Юристи не дивуються такій абсурдній ситуації. Кажуть, таких історій багато. І кожна  виділяється тим, що структури не визнають одразу своєї причетності до справи чи земельної ділянки.

«Це класична ситуація, коли всі вмивають руки. Наприклад, рік чи два тому на авто народного депутата впало дерево на вулиці Валові. Комунальні служби тривало не могли чітко прокоментувати, хто насправді балансоутримувач цієї території і хто має нести відповідальність. Тому не варто очікувати, що бодай якась із сторін визнає свою причетність до цієї події. Залишається це доводити у суді», – пояснює юрист Юрій Танасійчук.

Додає: для власника автівки не важливо зараз дізнатися, у чиїй власності ця територія. Це вдасться з’ясувати у судовому порядку. Головне – подати всі докази звернень до різних структур, а також фото із місця події. Також офіційні виписки із автосервісу про ремонт автомобіля.

«На жаль, ще частина структур ще не вийшла з радянської епохи. Вони розуміють, що щиросердечне зізнання, виплата матеріального відшкодування, закінчаться для когось звільненням. А ще є питання благоустрою міста Львова, способу прибирання наслідків стихійних явищ. Комунальна служба мала би звернутися за зверненням громадянина до балансоутримувача, отримати дозвіл на роботи і прибрати це дерево. Але немає бажання допомогти людині у цій ситуації», – коментує юрист Юрій Танасійчук.

«Чесно кажучи, це безвідповідально. І якесь халатне ставлення. Ніхто не може забрати дерево. Наскільки я розумію, по-хорошому нічого не буде», – обурюється Олександр Силко.

Олександр планує подавати позов до суду, щоб відшкодувати кошти. На думку Юрія Танасійчука, отримати позитивне рішення в суді – реально. Щоправда, компенсації у разі перемоги за ремонт автівки Олександру доведеться чекати пів року, рік, а може й два-три.

Юлія Бундз

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі