НТА > НОВИНИ > Через зосередженість на Донбасі росіяни мають вразливі місця на Херсонщині, – ISW

Через зосередженість на Донбасі росіяни мають вразливі місця на Херсонщині, – ISW

Херсонщина — критично важлива місцевість

215

Російські війська зосереджені на захоплені Сєвєродонецька на Луганщині та Донбасу загалом. Це створює вразливості у росіян на Херсонщині, де українські війська продовжують контрнаступ.

Про це повідомляють в американському Інституті вивчення війни (ISW) 31 травня.

Аналітики наголошують, що Херсонщина — критично важлива місцевість, оскільки це єдина територія, де росіяни утримують позиції на західному березі Дніпра. Якщо Україна поверне Херсон, вона матиме кращі позиції для захисту від майбутнього нападу Росії.

Такий стратегічний розрахунок мав би спонукати російське керівництво виділити достатньо бойової потужності для утримання Херсона. Однак у Росії вирішили зосередити всі свої сили на захоплені Донбасу, зокрема туди перекидали війська з інших напрямків. В ISW вважають, що захоплення Донбасу дасть росії лише символічну вигоду.

На думку аналітиків, українське керівництво мудро вирішило не слідувати за пріоритетами Путіна. Зазначається, що українські війська, очевидно, відходять від Сєвєродонецька. За даними обласної влади, більшу частину міста вже контролюють росіяни.

«Як рішення не витрачати більше ресурсів на порятунок Сєвєродонецька, так і рішення про вихід з нього були стратегічно обґрунтованими, але болючими. Україна повинна використовувати свої більш обмежені ресурси та зосередитися на відновленні критичної місцевості, а не на обороні території, контроль над якою не визначатиме результат війни чи умови для продовження війни», — йдеться у звіті.

Аналітики наголошують, що позиції українських військ після контрнаступу на Харківщині є важливішими досягненнями, ніж оборона Сєвєродонецька. Так, ЗСУ витіснили росіян майже за межі артилерійської досяжності Харкова та зупинили просування окупантів з Ізюма. Тож в ISW вважають, що після відступу з Луганщини в українських військ все одно залишається хороший шанс повернутися та відбити тимчасово окуповані території.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі