НТА > НОВИНИ > Політика > “Чергова спроба мовної контрреволюції”. Мовний омбудсмен звернувся до нардепів через фільми та серіали українською

“Чергова спроба мовної контрреволюції”. Мовний омбудсмен звернувся до нардепів через фільми та серіали українською

110

14 червня окремі народні депутати спробують внести до минулорічного законопроєкту про незалежність Нацради України з телебачення й радіомовлення неконституційні поправки та скасувати обов’язковість фільмів українською мовою із 16 липня.

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Поправки нардепи спробують внести на засіданні комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, яке відбудеться сьогодні.

За словами Тараса Креміня, норма мовного закону про демонстрування кінофільмів українською мовою має набути чинності із 16 липня. Втім, вона зустріла жорстке протистояння у Верховній Раді.

“Невдоволення гучно лунає і від телеканалів, які вже в другій половині липня не зможуть транслювати фільми та серіали російською з українськими субтитрами, як це є зараз. Такий сценарій скидається на чергову спробу мовної контрреволюції”, – сказав він.

Уповноважений звернувся до народних депутатів із вимогою “зупинити мовну контрреволюцію в стінах найвищого законодавчого органу України”.

Фільми і серіали українською

Нагадаємо, що у 2019 році, при ухваленні мовного закону, виробникам дали дворічний перехідний період. Увесь цей час можна просто субтитрувати українською. Натомість закон про мову передбачає, що з 16 липня 2021 року усі фільми і серіали, вироблені в Україні, мають демонструватися українською мовою. Такої вимоги мають дотримуватися на телебаченні та у кінотеатрах.

Окремі депутати від “Слуги народу” ініціювали законопроєкт, у якому йдеться про відтермінування обов’язкового озвучування фільмів українською мовою. Документ зареєстрували у Раді 24 травня. Автори закону пояснюють, що через карантин телевізійний ринок зазнав негативних змін.

Валерія Рабінович

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі