НТА > НОВИНИ > Культура > Чернігівський хор відмовився виконувати твори російських композиторів

Чернігівський хор відмовився виконувати твори російських композиторів

Хор імені Дмитра Бортнянського не виконуватиме російський репертуар навіть за гроші

599

Чернігівський академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського відмовився виконувати твори російських композиторів. Керівництво хору вирішило відправити їх до архіву «до припинення російської агресії та окупації».

Про це повідомило Суспільне з посиланням на художнього керівника та головного диригента хору Івана Богданова. За його словами, до архіву відправили твори російських композиторів часів Російської імперії та СРСР. Від усього репертуару вони складали приблизно 20%.

Іван Богданов розповів, що вони перестали використовувати ці твори в репертуарі вже багато років, від початку війни, і робили це системно.

Однак зараз, коли настав момент «посилення агресії» вирішили таким чином висловити свою позицію: проартикулювати твори та здати в архів. Про що й заявили публічно.

Він додав, що відтепер хор категорично відмовляється виконувати твори російських композиторів навіть за гроші.

«Були моменти заробляння грошей, коли, скажімо, нам замовляють концерт з духовних творів, то ми на це йшли, адже у нас є фінансові плани. Тепер ми не будемо категорично цього робити», – заявив Іван Богданов.

Академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського створили 1996-го року. Фундатор і перший керівник колективу – заслужений діяч мистецтв України Любомир Боднарук (1938-2009). З 2010-го року художнім керівником та головним диригентом хору став лауреат всеукраїнського фестивалю-конкурсу Іван Богданов.

Нагадаємо, що у Вільнюсі 16-го лютого в Національному музеї «Палац Великих князів Литовських» відкрилася міжнародна виставка творів «Містика барокової скульптури: Йоанн Ґеорґ Пінзель та інші майстри Львова XVIII століття» з колекції Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

За 300 днів до святкування 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди в інстаграмі з’явився його акаунт.

Оцініть новину
Клас!
8
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
2

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"