

Уже 4 лютого в Пекіні стартують Зимові Олімпійські ігри. Від України виступатимуть 45 спортсменів. Четверо з них – з Львівської області. Всі представники санного спорту.
Тож сьогодні, менш ніж за тиждень до початку Олімпіади, NTA розповідає про львів’ян, які їдуть у Пекін, і коли за них можна буде повболівати.
Львівські санкарі у Пекіні-2022
Антон Дукач
26-річний Антон Дукач виступатиме в одномісних санах.
Атлет здобув освіту в Львівській політехніці. Розпочав професійну кар’єру у 2012 році, взявши участь в юнацьких Олімпійських іграх в австрійському Інсбруці. Тоді він став четвертим. Від тоді регулярно виступав на етапах Кубка світу. У 2018 році представив Україну на Олімпійських іграх у Пхьончхані, де став двадцять третім.
На Олімпіаді в Пекіні Антон виступатиме 5-6 лютого.
Олена Стецків
Серед жіночої команди в одномісних санях вийде на старт чемпіонка України Олена Стецків. 27-річна спортсменка – випускниця Львівського училища фізичної культури та Львівського державного університету фізичної культури. Фінішувала 9-ою в одномісних санях на Зимових юнацьких Олімпійських іграх в Інсбруці. Кваліфікувалася на Олімпійські ігри 2014 та 2018, де була 26 та 29 відповідно.
У змішаній естафеті на чемпіонаті Європи-2022 посіла 5 місце. Повболівати за атлетку на іграх у Пекіні можна буде 7-8 лютого.
Ігор Стахів й Андрій Лисецький
Парний екіпаж львів’ян Ігоря Стахова і Андрія Лисецького змагатиметься 9 лютого на санях-двійках.
22-річний Ігор навчався у Львівському державному університеті фізичної культури, зараз працює в Міністерстві молоді та спорту України. 23-річний Андрій – випускник Львівської політехніки. Пара фінішувала 4-ою на Чемпіонаті світу 2019 серед молоді у Вінтерберзі та отримала бронзу наступного року на Чемпіонаті Європи серед молоді у Ліллегамері(Норвегія).
Також серед резервного списку є і львівська санкарка Олена Смага, яка була лідером в світовому рейтингу юнацького Кубку світу у сезоні 2016-17. Атлетка навчалась у Львівському державному університеті фізичної культури та працювала у Львівському фаховому коледжі спорту. Була учасницею ІІ юнацьких Олімпійських ігор 2016 року в Ліллегамері, де посіла 10 місце в одномісних санях.
Головним тренером українських саночників також є львів’янин Тарас Гарцула.
Як львів’яни виступали на зимових Олімпіадах
У попередні роки розмаїття видів спорту, де виступали спортсмени з Львівщини було ширшим. Щоправда, наразі нікому із представників області ще не вдавалося здобути нагороди зимових Ігор.
Однією з найвідоміших спортсменок є біатлоністка Ірина Меркушина – срібна призерка Чемпіонату світу-2003. На Олімпійських іграх 1998 в Нагано фінішувала 49-ою в спринті. Після завершення кар‘єри працювала тренером біатлону у Львові та Тернополі.
Юлія Шепіленко, яка на сьогодні є власницею молодіжного спортивно-оздоровчого клубу «Евеленч», на Зимовій Олімпіаді 1998 посіла 20 місце в гірськолижному спорті. Серед гірськолижників також були Дмитро Мицак, учасник Зимової Олімпіади 2014 у Сочі, та Ольга Книш, яка фінішувала на 45-му місці 2018 року в Пхьончхані.
Та традиційно від області найбільше їхало саме санкарів. Так, Данило Панченко на Олімпійських іграх у Нагано-1998 посів 11 місце в двомісних санах, Роман Захарків був учасником трьох Зимових Олімпіад – у 2010, 2014 та 2018 роках. Також тричі брав участь в Іграх Андрій Кісь – з 2006 по 2014.
В Україні Зимові Олімпійські ігри транслюватимуть на UA: Перший та онлайн-платформі Суспільне Спорт та стрімінговому сервісі MEGOGO.
Данило Романяк
Фото: Львівське відділення НОК України
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі