НТА > НОВИНИ > Війна > Чому Велика битва за Донбас не стала великою або ахіллесові п’яти армії Росії

Чому Велика битва за Донбас не стала великою або ахіллесові п’яти армії Росії

Зараз є два ключові плацдарми: перший, очевидний, – Донбаський, і другий – Південний

643

Широко розрекламована російської пропагандою Велика битва за Донбас таки почалася. Втім наразі вона великою й особливо помітною так і не стала. Понад те, за певних обставин взагалі може зійти нанівець.

Чому так сталося та які слабкі місця має Росія на двох основних плацдармах, у спецефірі NTA пояснив військовий експерт, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Програма максимум – до 9 травня втримати Херсон

“По-перше, треба розрізняти два ключові плацдарми: перший, очевидний, – Донбаський, і другий – Південний. Тобто Херсонська область, з якої мають бути здійснені деякі наступальні дії у бік Миколаївської та Одеської областей. Адже це добре корелюється з основними інформаційними наративами російської пропаганди про те, що треба прокладати сухопутний коридор до Придністров’я”, – пояснює експерт.

Та наративи наративами, але від них до реальності дуже далеко. Передусім, за словами експерта, тому що для здійснення будь-яких задач потрібні ресурси. З ними у Росії – проблеми. Навіть для того, щоб імітувати наступ чи здійснювати відволікаючі маневри.

“Якщо говоримо про Південний плацдарм, то ресурсно він не має потрібного потенціалу у російських військах. Вони не можуть здійснювати справді повномасштабний наступ – тобто реально прокладати сухопутний коридор до Придністров’я. Для цього росіянам необхідно зосередити не менше, аніж 40 тисяч особового складу, який безпосередньо братиме участь у наступальній операції.  Навіть для того, щоб зробити відволікаючий маневр, імітувати наступ, потрібен ресурс”, – говорить Олександр Коваленко.

Натомість, каже,  із боєздатними підрозділами в армії РФ дуже великі проблеми. Ті, що є – такий собі другий сорт – зосереджені на Донбаському плацдармі.

Отже, що зараз може зробити Росія? Максимальна місія до 9 травня – спробувати утримувати Херсонську область. Адже саме 9 травня – така собі переломна дата для пропагандистів.

“Якщо в Путіна вистачить сміливості в цей день вийти на свою Красну площу, то щоб не виглядати геть жалюгідно, він повинен буде прозвітувати про якісь успіхи, а не бути тим, хто втратив навіть Херсонщину. Після 9 травня,  думаю, Путін узагалі практично перестане з’являтися на телебаченні”, – спрогнозував аналітик.

Ахіллесові п’яти наступу на Донбасі

На Донбаському плацдармі також дуже цікава ситуація: біля Попасної, Рубіжного, Ізюма. Як зауважив Олександр Коваленко, попри дуже велику групу російських військ біля Ізюма, вона просувається дуже і дуже повільно.

Саме Ізюм – це і є ахіллесова п’ята всього окупаційного угруповання, адже ЗСУ до снаги замкнути північно-західний напрямок. Але головне – це Харків, який є шляхом до успішності чи провалу  окупаційних дій на Донбасі.

“Зараз бачимо, як на північ від Харкова наші сили здійснюють дуже вдалі контрнаступальні дії, зосереджуючись на визволенні населених пунктів одне за одним, поступово виходячи на кордони з РФ. Та найцікавіше – це безпосередньо південно-східний напрямок: якщо українські сили впродовж найближчого тижня зроблять тут вдалий контрнаступ, то фактично основна ізюмська група окупантів опиниться в оточенні. Якщо це трапиться, то по факту велика битва за Донбас узагалі зійде на ніщо”, – резюмував Олександр Коваленко.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі