НТА > НОВИНИ > Місця > У Чорнобилі в табуні коней Пржевальського – поповнення

У Чорнобилі в табуні коней Пржевальського – поповнення

Декілька днів тому табун із 12-ти особин помітили на північній окраїні Чорнобиля, четверо з них – лошата цього року народження

52

Як повідомляє Facebook-сторінка Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, вони відрізняються розміром і світлим кольором. Збільшення на 50 відсотків – непоганий результат для цього табуна.

У Чорнобилі – найбільше у світі

«Табуни коней Пржевальського поповнюються всередині квітня – на початку травня. Після вагітності  тривалістю 12 місяців кобила народжує одне лоша, яке одразу встає на ноги. У травні малюків побачити важко: тварини тримаються у затишних місцях. Через місяць молоді коні вже здатні витримувати ритм руху табуна. З’являється можливість оцінити цьогорічний приплід», – розповіли представники заповідника.

Загалом – в Україні коней Пржевальського розводять у заповіднику Асканія-Нова. Однак існує дика популяція поблизу Чорнобиля, вона живе самостійно без людського втручання. Останніми роками фахівці зафіксували значний її розвиток

За підрахунками, станом на 2005-ий рік кількість коней Пржевальського ледь перевищувала 75 голів. З того часу відбулося їх суттєве збільшення, що дозволило вченим констатувати про те, що чорнобильська популяція є однією з найбільших у світі.

Єдині дикі на волі

Кінь Пржевальського – це підвид дикого коня. Донедавна його розглядали, як самостійний вид. Назвали на честь свого першовідкривача – мандрівника Миколи Пржевальського.

У XX столітті цей підвид винищили у природному середовищі, але він зберігся в зоопарках, після чого відбулася його реінтродукція у природу, в тому числі успішно її провели на території України.

Наразі це єдиний вид власне диких коней, що існує на волі, а також єдиний представник конеподібних у дикій фауні України. Коні Пржевальського добре почуваються у природному середовищі та добре відбиваються від місцевих хижаків.

Віталій Павлишин

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі