НТА > НОВИНИ > Спорт > Чотирнадцятий день Пекіна. Фініш України, рекорд Норвегії. Огляд Олімпіади від NTA

Чотирнадцятий день Пекіна. Фініш України, рекорд Норвегії. Огляд Олімпіади від NTA

Україна вже не покращить свого місця у медальному заліку Олімпіади-2022

322

У Пекіні закінчився 14-ий змагальний день. Він став знаковим для України, оскільки відбулися останні змагання за участі її спортсменів. Однак медалі нашій збірній не приніс. І шансу на це вже не залишається, оскільки українські олімпійці завершили виступи.

За підсумками нинішнього дня перевага збірної Норвегії над найближчим переслідувачем – Німеччиною – складає п’ять золотих медалей. За кількістю нагород Норвегія теж випереджає усі інші збірні, маючи 34 медалі. Найближчим переслідувачем є ОКР – 27 нагород.

Позиції України залишилися незмінними – 23-тє місце. При цьому українська збірна вже гарантовано не покращить своєї ситуації.

Норвезьке досягнення

Загалом – сьогодні спортсмени боролися за п’ять комплектів нагород: по дві у біатлоні та фрістайлі, а також одну в ковзанярському спорті.

За два дні до закінчення Олімпіади-2022 Норвегія встановила новий абсолютний рекорд за кількістю золотих медалей – 15. Це вже більше на одну медаль, аніж 2018-го року – тоді норвежці та німці закінчили Ігри у Пхьончхані з 14-ма нагородами найвищої проби. Такий же показник і в збірної Канади 2010-го року.

Заради справедливості варто зазначити, що кількість медальних змагань на Олімпіаді-2022 зросла на 6 порівняно з попередніми Іграми у Пхьончхані – до 109-ти. А у Ванкувері Канада виграла 14 золотих медалей із 86-ти можливих.

У біатлоні без провалу, але й без медалей

Останнім нагороду для Норвегії приніс біатлоніст Йоганнес Бьо. Лідер цієї скандинавської збірної тріумфував у масстарті, повторивши відразу декілька історичних рекордів Зимових Олімпіад.

Українці ж – Дмитро Підручний і Артем Прима – виступили невдало. Перший посів 24-те місце, а другий фінішував на 28-ій позиції.

Лідери нашої чоловічої збірної провалили стрільбу і через це фінішували на низьких позиціях. Обидва допустили по сім помилок – це найгірші показники у гонці.

Чоловічий мас-старт став завершальною гонкою з біатлону в Пекіні. В ній взяли участь 30 найкращих спортсменів на цих іграх.

А до цього відбувся жіночий мас-старт – і він приніс трохи кращі емоції для українських шанувальників найпопулярнішого зимового виду спорту. Однак – теж безмедальні.

Від України бігла лише одна біатлоністка – Юлія Джима, яка стартувала під 19-им номером. На старті гонки 31-річна українка впала та добралася до першої стрільби останньою.

Але в підсумку нинішня лідерка збірної України змогла зібратися виявила характер, до того ж, допустила найменшу кількість промахів серед усіх біатлоністок – всього три.

Тож фінішувала Юлія на 7-ій позиції. Перемогу здобула Жюстін Брезаз-Буше з Франції.

Біатлонні підсумки

Загалом на Олімпійських іграх у Пекіні розіграли 11 комплектів нагород для біатлоністів. Виграти медалі вдалося лише 7-ом країнам, Україна ж закінчила виступи без нагород, хоча в останній день показала найкращий результат на Іграх у Пекіні: Юлія Джима посіла сьоме місце.

Найбільшу кількість медалей на Олімпіаді-2022 з біатлону здобули три спортсмени: норвежці Йоганнес Бьо та Марте Олсбю Ройзеланд, а також француз Кантен Фійон-Майє – по п’ять.

Медальний залік Олімпіади-2022 у біатлоні

 • Норвегія: 6 золото + 2 срібло + 6 бронза
 • Франція: 3 + 4 + 0
 • Швеція: 1 + 3 + 0
 • Німеччина: 1 + 0 + 1
 • ОКР: 1 + 0 + 3
 • Білорусь: 0 + 1 + 0
 • Італія: 0 + 0 + 1

Збірна Україна на Олімпіаді-2022 з біатлону (топ-30)

 • 7-ме місце: Юлія Джима (масстарт)
 • 8-ме місце: Юлія Джима (спринт)
 • 10-те місце: Юлія Джима (індивідуальна гонка)
 • 11-те місце: Ірина Петренко (індивідуальна гонка)
 • 13-те місце: Дмитро Підручний (спринт, гонка переслідування), Юлія Джима (гонка переслідування)
 • 15-те місце: Артем Прима (спринт)
 • 18-те місце: Дмитро Підручний (індивідуальна гонка), Артем Прима (гонка переслідування)
 • 23-тє місце: Антон Дудченко (гонка переслідування)
 • 24-те місце: Анастасія Меркушина (спринт), Дмитро Підручний (масстарт)
 • 25-те місце: Анастасія Меркушина (гонка переслідування)
 • 28-ме місце: Артем Прима (масстарт)

Другий допінг України

У складі збірної України на Олімпіаді зафіксували другу позитивну допінг-пробу. Її здала 28-річна бобслеїстка Лідія Гунько.

Про це повідомила Міжнародна агенція тестування (ITA). У допінг-пробі української спортсменки виявили заборонену речовину зі списку WADA – дигідротестостерон (активніша форма тестостерону).

Допінг-пробу Лідія Гунько здала в понеділок, 14-го лютого, під час змагального періоду на Олімпіаді-2022.

Українку тимчасово усунули від змагань, Гунько має право оскаржити це рішення в суді. Також вона може попросити відкрити допінг-проби Б. Для неї Олімпіада в Пекіні стала першою у кар’єрі. І загалом – вона перша українка в історії у змаганнях з бобслею на зимових Іграх. У турнірі з монобобу Гунько фінішувала на останньому 20-му місці.

28-річна Лідія Гунько буквально в останній момент «видряпала» ліцензію на Олімпіаду: у фінальний тиждень відбору Гунько виборола бронзу на змаганнях в монобобі, що дозволило їй піднятися зі статусу другої резервної в повноцінну учасницю Пекіна-2022, залишивши позаду представниць Італії та Бразилії.

Раніше Лідія займалася веслуванням на байдарках та каное, а також стронгвумен. У бобслей перейшла заради можливості виступити на Олімпійських іграх.

Це вже друга позитивна допінг-проба у складі збірної України на Олімпіаді-2022: також допінг виявили у крові лижниці Валентини Камінської, яка за день після того оголосила про завершення спортивної кар’єри.

Сьомий рекорд Олімпіади

Удруге в Пекіні китайські фігуристи Суй Веньцзін і Хань Цун встановлюють світовий рекорд у спортивних парах. Дует уже виступав на цій Олімпіаді в короткій програмі командного турніру, де Китай посів п’яте місце. Тоді Суй і Хань перевершили досягнення представників ОКР Анастасії Мішина й Олександра Галлямова, заробивши рекордні 82,83 бала.

Наступного разу китайці вийшли на лід уже в особистій першості. У змаганнях пар вони продемонстрували найкращу коротку програму серед учасників і покращили результат порівняно з командним одразу на 1,58 бала. Судді оцінили їхній виступ на 84,41, що стало новим світовим рекордом.

Світовий рекорд Суй і Хань став уже п’ятим у фігурному катанні на цих Олімпійських іграх і загалом сьомим серед усіх видів спорту.

Усі світові рекорди Олімпіади-2022

Фігурне катання

Суй Веньцзін / Хань Цун (Китай) – коротка програма (спортивні пари, командний турнір)

Суй Веньцзін / Хань Цун (Китай) – коротка програма (спортивні пари, особистий турнір)

Нейтан Чен (США) – коротка програма (чоловічий турнір)

Ґабріелла Пападакіс / Ґійом Сізерон (Франція) – ритмічний танець (танці на льоду, особистий турнір)

Ґабріелла Пападакіс / Ґійом Сізерон (Франція) – сума балів (танці на льоду, особистий турнір)

Ковзанярський спорт

Нільс ван дер Пул (Швеція) – 10 000 метрів

Шорттрек

Сюзанне Схюлтінг (Нідерланди) – 1 000 метрів

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі