НТА > НОВИНИ > Суспільство > Чи допускає Церква аборт після зґвалтування окупантом

Чи допускає Церква аборт після зґвалтування окупантом

785

В Україні фіксують масові факти сексуального насилля стосовно українців під час російської окупації. За даними, які озвучувала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова жертвами зґвалтування російськими військовими стають малі діти, підлітки, молоді та літні жінки, чоловіки.

Як бути, коли жінка завагітніла у результаті такої сексуальної наруги? Чи допускає Церква аборт у такому випадку?  Таке питання задали богослову, отцю Юстину Бойку в програмі “Без гриму з Марією Шиманською” на NTA.

“Можна навести простий приклад: у людини є один хворий орган, а інший здоровий. Очевидно, що лікарні радять ампутувати хворий. А пацієнт каже, щоб йому для симетрії видалили ще й здоровий. Чи це буде правильно? Ні. Не можна подвоювати зло. А аборт – це завжди зло. Якщо зачалася дитина, то Бог допустив її зачаття”, – каже отець Юстин Бойко.

Водночас він наголосив, що рани від сексуального насильства є дуже болючими і важкими. Тож, за його словами, кожен випадок має розглядатися окремо, індивідуально.

“Я би не хотів рівняти всіх однією лінійкою та узагальнювати. Загалом же після війни треба буде дуже добре подумати над тим, щоби ті діти, які народяться, а батьки від них відмовляться, отримали належне виховання. Щоби були певні інституції – чи церковні, чи суспільні – які би зайнялися вихованням цих дітей. Бо навіть серед сучасних святих були такі, що були народжені через насильство”, – додав отець Юстин Бойко.

Більше про те, чому Бог допустив війну, чи сумніватися у вірі в час війни є гріхом  – у повній версії інтерв’ю з богословом, отцем Юстином Бойком у програмі “Без гриму з Марією Шиманською” на NTA.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі