НТА > НОВИНИ > Чи обов’язково публічним людям розмовляти українською? – опитування

Чи обов’язково публічним людям розмовляти українською? – опитування

225

Команда “Прямої мови Львова” вирішила запитати українців чи обов’язково українським діячам розмовляти державною мовою.

До такого опитування підштовхнула мовна дискусія під час Євро-2020. Те, що більшість футболістів у команді розмовляють навіть у публічних виступах російською мовою, викликало чималу хвилю обурення. Наприклад, письменниця Лариса Ніцой, навіть назвала автора переможного голу у ворота шведів Артема Довбика  «московитом». Водночас, було й багато таких, хто підтримав футболістів. Мовляв, «мова – не важлива, якщо ти працюєш задля блага своєї країни».

 І ось що думають з цього приводу наші інтерв’юери:

«Якщо хлопці, які грають у збірній, можуть говорити українською, то нехай розмовляють українською. Наприклад, Довбик з Черкас. У сім’ї говорить українською, а на камеру через вплив інших хлопців – російською. Так само й Миколенко з Черкас. Але хлопців так виховали, вони спілкувалися іншими мовами. Думаю, це тривалий процес, але загалом мають старатися говорити українською! А от усі політики обов’язково повинні розмовляти українською, бо це люди, які впливають на життя інших людей. Якщо ти не можеш зробити такий маленький крок для власного розвитку, то що ти можеш зробити для суспільства, держави?”, – емоційно розповідає молодий львів’янин.

«Треба розмовляти українською! У побуті можна говорити мовою, якою зручно. В якій ми живемо державі? В Україні! Значить тільки українською треба говорити. А от футболісти зі Сходу України, де багато людей говорять російською. Вони у такому середовищі виросли, тому й розмовляють російською. Але чиновникам, громадським діячам, які мають посади, треба розмовляти українською», – переконаний чоловік, який став учасником опитування.

«Якщо людина – громадський діяч України, то, очевидно, мусить говорити виключно українською мовою», – впевнена велика частина опитаних.

«Якщо ти живеш в Україні, навчаєшся українською мовою, а потім просто переходиш на російську, бо… і сам не знаєш, чому так робиш… Мені більше подобається, коли українці розмовляють українською», – каже львів’янка.

Дарина Татарчук

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі