НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Чи потрібні Україні винищувачі F-16. Що думають експерти у США

Чи потрібні Україні винищувачі F-16. Що думають експерти у США

310

США не повідомляли союзникам, що протестуватимуть проти того, щоб інші країни відправляли в Україну свої винищувачі F-16. Утім багато американських чиновників вважають передачу цих літаків не доцільною.

Про це пише CNN із посиланням на джерела, – повідомляє “Європейська правда”.

У США вважають,  що для країни відправка власних літаків була б дорогим і складним кроком, який, на їхню думку, не вартий того в короткостроковій перспективі в порівнянні з більш нагальними потребами України в артилерії, ракетах і системах протиповітряної оборони.

Європейські країни, які мають на озброєнні F-16 та інші типи винищувачів, також не виглядають готовими надати їх зараз.

Американські та європейські офіційні чиновники у розмові з журналістами заявили, що винищувачі F-16 непрактичні, і зазначили, що Україна не виконує багато повітряних місій на винищувачах, які вона вже має, через небезпеку, яку становлять російські системи протиповітряної оборони.

На початку війни США вважали, що постачання Україні нових винищувачів може призвести до ескалації у відносинах між НАТО і Росією. У березні минулого року Польща була готова передати Україні свої винищувачі МіГ-29, якщо США погодяться замінити їх Варшаві винищувачами F-16. Однак США зрештою відмовилися від цього плану, вважаючи його занадто провокаційним.

За словами офіційних осіб, позиція США з тих пір змінилася, і занепокоєння щодо F-16 зараз викликає не стільки ескалація, скільки логістичні проблеми, повідомили офіційні особи. Хоча Пентагон прямо не виключив відправку F-16 в Україну, чиновники розглядають це як довгострокову пропозицію, яка, ймовірно, вимірюється роками, а не місяцями.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі