НТА > НОВИНИ > Війна > Чи Путін «дотиснув» Лукашенка, щоби той пішов на Україну. Про що свідчить аналіз фактів

Чи Путін «дотиснув» Лукашенка, щоби той пішов на Україну. Про що свідчить аналіз фактів

Білорусь до цього часу не надавала свою армію, і також не надала свої аеродроми

1407

Ракетний тероризм Росії продовжується, останні дні активно включається обстріл з території Білорусі. Чи Путін «дотиснув» Лукашенка, аби той в’язався у війну.

Відповів військовий аналітик Олександр Коваленко в проєкті «Говорить Великий Львів» на NTA.

«Вважаю, що він його не дотиснув. По-перше, саме ті обстріли, які йшли з повітряного простору Білорусі, то вони здійснювалися по маршруту: виліт літаків Ту-22М3 з авіаційними ракетами з повітряного простору РФ із Чайковки, далі залітали у повітряний простір Білорусі, а вже звідти відпрацьовували по території України. Тобто набагато було простіше та ефективніше використовувати саме аеродроми Білорусі, на яких розміщувалися російські військові літаки ще у лютому-березні. Але ми бачимо, що зараз білоруські аеродроми не задіюють», –  зазначив військовий експерт.

Водночас каже: Білорусь і так уже бере участь у вторгненні на території України. Саме Білорусь є спонсором країни-терориста та країни військового злочинця РФ.

«Тобто Білорусь до цього часу не надавала свою армію. Але вона постачає, наприклад, боєприпаси до РФ. Білорусь намагається, як тільки це можна, абстрагуватися  від повноцінних, повномасштабних бойових дій. Хоча, побачимо з часом, я не виключаю, що Росія знову почне використовувати білоруські аеродроми», – зазначив Олександр Коваленко.

Олександр Коваленко також повідомив, що біля українського кордону наразі зосереджено до шести батальйонних тактичних груп.

«Цього не достатньо для того, щоб здійснювати вторгнення. До того ж ці групи розміщено по широкому фронту, вздовж всього кордону, а не якогось напрямку окремого. Тобто це не є ознакою того, що Білорусь готує якесь там вторгнення», – зауважив він.

Якщо ж говорити про російський контингент на території Білорусі, то військовий експерт зазначив, що на сьогодні це близько півтори тисячі особового складу російських підрозділів, в першу чергу це підрозділи з ППО.

«Тобто це теж не та кількість та не той потенціал, який може використовуватися під час вторгнення», – зазначив Олександр Коваленко.

За його словами, для того, щоб наростити війська росіянам потрібно до місяця часу. І зробити це непомітно не вдасться. Понад те, Коваленко зазначив, що наразі російським окупантам не вистачає свіжих ресурсів для проведення бойових дій на тих плацдармах, де вони зараз присутні в Україні.

«На сьогодні вторгнення з території Білорусі є неможливе, а ось нанесення ракетних ударів –  так. Ця загроза дуже висока та буде зберігатися майже до кінця війни», – зауважив військовий експерт.

Нагадаємо, сьогодні, 27 червня, Росія вдарила ракетами по торговельному центру у Кременчуку. Внаслідок атаки загинули люди. Кількість жертв наразі невідома.

Станом на 19:15 площа пожежі в будівлі ТЦ «Амстор» у Кременчуку, який потрапив під ракетну атаку площа пожежі складає 10 300 кв. метрів. На місці вже виявили тіла 6 загиблих осіб.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
2
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"