НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Поденний перебіг ковіду. Лікар розповів про підступні симптоми “Дельти”

Поденний перебіг ковіду. Лікар розповів про підступні симптоми “Дельти”

Перебіг COVID-19 дуже пришвидшився

1570

В Україні усі симптоми коронавірусу здебільшого не змінилися, пришвидшився лише перебіг COVID-19 і швидше починають з’являтися ускладнення. На 6-8 день хвороби пацієнти можуть мати досить сильні ускладнення, а деякі з них на 8-й день ризикують опинитися в реанімації.

Про це повідомив головний лікар одного з діагностичних центрів Львова Тарас Жиравецький у себе на сторінці в фейсбук.

Медик розповів, як проявляється захворювання за днями.

1 день хвороби:

  • температура;
  • біль у м’язах;
  • головний біль;
  • іноді закладеність носа.

2-3 день

У ці дні можуть додаватися ще такі симптоми, як кашель та діарея.

«У деяких хворих може бути так зване «світле вікно», це період, коли температура нормалізується і пацієнт почувається досить непогано», – розповів лікар.

4-5 день

До 6-го дня про важкий перебіг свідчать такі симптоми:

  • нудота;
  • діарея;
  • головний біль;
  • біль у м’язах;
  • втрата нюху;
  • зміна смаку.

6-7 день

Поганим симптомом на 6-8 день хвороби є температура 38 градусів. Таку температуру, за словами лікаря,  необхідно контролювати.

«Основним симптомом, який нас насторожував, це було підняття температури з 6-7 дня захворювання. Ми розуміли, що це стається не через вірус, а з іншої причини, найчастіше – приєднання бактеріальної інфекції», – зазначає медик.

8-10 день

Якщо температура 38 градусів на 9-10 день, то швидше за все  хворому необхідна госпіталізація.

Нетипові симптоми “Дельти”

Небезпечною є температура 37 градусів на 6-7 день хвороби. Стан таких пацієнтів може різко погіршитись і вони можуть потрапити до лікарні з сильним ураженням легень.

«В частини пацієнтів температура на 6-7 піднімається до 37,1°-37,2° і це не викликає занепокоєння лікаря, сатурація може бути нормальною, але через 1-2 дні вона може різко погіршитися. І ми розуміємо, що щось відбувається не так. Тоді пацієнтів ми скеровуємо на комп’ютерну томографію, або рентген і бачимо досить сильне ураження легень», – зауважує Тарас Жиравецький.

Аби не допустити цього, медик радить здати аналізи.

«Єдиним шансом спіймати цей момент – на 6-7 день зробити аналіз на с-реактивний білок (CRP) і згодом повторити його через 2-3 дні. Таким чином ми можемо спробувати спіймати момент початку сильного запалення, яке потребує госпіталізації і потужного лікування», – повідомив медик.

Тарас Жиравецький наголошує, що у разі, коли с-реактивний білок піднявся до позначки вище 50, і КТ показує зміни у легенях, це означає що у хворого почався цитокіновий шторм.

“Таких пацієнтів лікувати вдома надзвичайно складно.

І ми отримуємо велику смертність, бо дуже багато людей не встигають дійти до лікаря, не встигають зробити ПЛР-тест», – повідомив  Тарас Жиравецький.

За словами лікаря Жиравецького, перебіг COVID-19 дуже пришвидшився, і ускладнення почали наставати набагато швидше. На 6-8 день хвороби пацієнти можуть мати досить сильні ускладнення, а деякі з них на 8 день ризикують опинитися в реанімації.

“Якщо пацієнт має високу температуру постійно, вона погано збивається впродовж 5-7 днів, то це майже гарантовано тяжкий перебіг. Є псевдолегкий перебіг, коли пацієнт справді не відчуває проблем із сатурацією, немає високої температури на 6-7 день, але це не гарантія того, що у пацієнта не почнеться тяжкий перебіг через день-два. Це справді така заплутана ситуація, яку сам пацієнт, швидше за все, не зрозуміє. Самопочуття – зараз дуже суб’єктивне поняття”, – зазначив лікар.

Рекомендації медика

Якщо людина відчула перші симптоми недуги, то медик радить звернутись до сімейного лікаря і здати швидкий тест на коронавірус.

Якщо ж за призначенням лікаря, пацієнт лікуватиметься вдома, то необхідно стежити за своєю температурою, сатурацією (рівнем кисню в крові), чи не з’явилась задишка і загальним станом організму.

Читайте також “Ураження легень без високої температури: лікар розповів про незвичні симптоми “Дельта+””

Нагадаємо, що за добу 14 листопада в Україні зафіксовано 10 802 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Також за минулу добу госпіталізовано – 2 798 пацієнтів, одужало 11 219, а померли 442 хворих.

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
2

Коментарі