НТА > НОВИНИ > COVID-сертифікати в “Дії”не дають можливості виїжджати за кордон. У чому причина

COVID-сертифікати в “Дії”не дають можливості виїжджати за кордон. У чому причина

201

У додатку “Дія” вже з’явилися COVID-сертифікати про вакцинацію від коронавірусу, проте виїхати з ними за кордон наразі неможливо.

Про це в ефірі Громадського радіо розповів керівник з розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік.

За його словами, наразі сертифікати ще не гарантують можливості виїзду за кордон, оскільки перебувають на бета-тестуванні. В електроних сертифікатах знайшли деякі недоліки, пов’язані із взаємодією з e-health.

У Мінцифрі зауважили, що документ, ймовірно, буде доступний в “Дії” через кілька тижнів. Проте і це не означає, що з ними вже можна буде їхати за кордон.

Банік нагадав, що український COVID-сертифікат потрібно не тільки налаштувати технічно, але й підписати угоди з іншими країнами про визнання цього документа.

Наразі українські сертифікати про вакцинацію уже погодились визнати Угорщина, Греція, Молдова та Туреччина. Раніше в МЗС повідомляли, що про визнання сертифікатів ведуть перемовини з Грузією, Мальтою, Кіпром і Францією.

COVID-сертифікати

З 1 липня в Україні стартувало бета-тестування сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу у застосунку «Дія».

У Міністерстві цифрової трансформації пояснили, що «ковідний сертифікат» – це цифровий документ, який буде підтверджувати статус громадянина про вакцинацію, негативний результат ПЛР-тестів і статус, що людина одужала від коронавірусу.

Також у Мінцифрі раніше зауважили, що у планах – зробити дві версії «ковідного сертифіката»:

  • внутрішній – для користування всередині країни
  • зовнішній – для виїзду за кордон
Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі