НТА > НОВИНИ > Новини світу > Це буде найбільша помилка Росії. Зеленський про можливість повномасштабної війни

Це буде найбільша помилка Росії. Зеленський про можливість повномасштабної війни

448

Президент України Володимир Зеленський назвав імовірною повномасштабну війну з Росією. Однак він вважає, що це може стати найбільшою помилкою РФ.

Така заява Зеленського прозвучала на форумі «Ялтинської європейської стратегії». За словами українського президента, такий сценарій розвитку подій – найстрашніший.

«Вважаю, що це буде найбільша помилка РФ. Після цього ніколи не буде існувати сусідства Росії, України та Білорусі. Це найстрашніше, що може бути, але, на жаль, така є імовірність», – сказав президент України.

Він також знову висловив готовність до зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним, заявивши про бажання предметнішого діалогу, ніж це було під час нормандського формату.

«Не вистачає часу думати про нього, мене більше цікавить, чи можемо ми предметно зустрітися. Більш предметно, ніж на першій зустрічі нормандського формату», – зазначив Зеленський.

У Росії вже відреагували на такі заяви з України. Зокрема, голова комітету Держдуми у справах СНД Леонід Калашников назвав умову початку повномасштабної війни з Україною. Він заявив, що таке можливо тільки в разі провокації з боку Києва.

«Ніхто в Росії не хоче воювати з Україною, таке може статися тільки в разі здійснення провокації з боку Києва», – сказав він.

А тим часом командування Збройних сил РФ продовжує підготовку мобілізаційного резерву для комплектування особовим складом з’єднань і частин на Донбасі. Чергові військові збори заплановані на наступний тиждень.

Таку інформацію оприлюднило Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Контроль проведення зборів здійснюватиме командний склад 8-ої армії Південного військового округу Збройних сил РФ.

«Наступного тижня окупанти проводять черговий збір військовозобов’язаних запасу. Оповіщення призивного складу здійснюється як за адресами проживання, так і за місцем їхнього працевлаштування», – йдеться в повідомленні.

Також, за даними розвідки, керівників підприємств попереджають про сувору відповідальність у разі невиконання мобілізаційних планів.

Нагадаємо, що Збройні сили України проведуть військові навчання «Об‘єднані зусилля-2021», їх активна фаза запланована на кінець вересня. Вони мають винятково захисний характер і покликані підвищити оборонні можливості України.

Росія на тлі проведення цих навчань уже запустила активну інформаційну пропагандистську кампанію та намагається дискредитувати Збройні сили України та вище військово-політичне керівництво держави.

Практично водночас на вересень заплановано також проведення спільних військових навчань Збройних сил Росії та Білорусі «Захід-2021», які потенційно становлять загрозу для України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі