НТА > НОВИНИ > Новини світу > «Це неприйнятно». Канадська дипломатка взяла участь у святкуванні дня Росії

«Це неприйнятно». Канадська дипломатка взяла участь у святкуванні дня Росії

Під будівлею російського посольства в Торонто активісти влаштували мітинг, засуджуючи війну Росії проти українців

654

Міністерка закордонних справ Канади Мелані Джолі назвала неприйнятним присутність канадської посадовиці на святкуванні дня Росії в посольстві у Торонто.

Про це повідомило видання Globe and Mail. Заступниця начальника протоколу департаменту міжнародних відносин Ясемін Хайнбекер відвідувала святкування дня Росії в російському посольстві у Канаді разом із представниками Єгипту, Пакистану та декількох африканських країн.

Це відбулось, попри те, що уряд декілька місяців закликав до політичної та дипломатичної ізоляції Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.

Захід росіяни влаштували у пʼятницю. Дипломатична установа розташована на вулиці, яку нещодавно перейменували на вулицю Вільної України. Паралельно зі святкуваннями під будівлею активісти влаштували мітинг, засуджуючи війну Росії проти українців.

Міністерство закордонних справ Канади спочатку аргументувало присутність урядового представника на заході так:

«Це незвична ситуація, але ми все ще підтримуємо дипломатичні відносини з Росією, і міністерство закордонних справ надіслало на прийом працівника протоколу», – заявила речниця Канади з міжнародних справ Крістіль Чартран.

Однак після публікації журналістами матеріалу щодо святкувань разом із росіянами вона відправила другу заяву із вибаченнями від імені уряду. За її словами, відповідальність за рішення про направлення протокольного посадовця на захід несе управління з міжнародних справ.

Міністерка закордонних справ Мелані Джолі у твітері опублікувала заяву з обіцянкою більше не допускати присутності канадських представників на заходах росіян.

«Жоден представник Канади не має бути присутнім на заходах, які проводять у посольстві Росії, і жоден представник Канади більше не буде на них присутнім», – заявила вона.

Канада надає збройну, фінансову та політичну підтримку Україні та готова сприяти у відновленні експорту зерна із заблокованих росіянами портів у Чорному й Азовському морі.

Нагадаємо, що в другій половині травня Палата громад Канади одностайно визнала масову депортацію кримських татар 1944-го року актом геноциду.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі