НТА > НОВИНИ > Новини світу > «Це помилка». У Путіна прокоментували докази присутності російських військ на Донбасі

«Це помилка». У Путіна прокоментували докази присутності російських військ на Донбасі

Продовольства, постачання якого виявили з Росії у самопроголошені «ДНР» і «ЛНР», вистачає на 26 тисяч солдатів

356

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков відреагував на інформацію російського суду в Ростові-на-Дону про постачання продовольства для російської армії, розміщеної на окупованій частині України.

Про це повідомила «Медуза». Він назвав це «помилкою».

«Ну, напевно, йдеться про помилку тих, хто писав цей текст. Тому що це неможливо. Жодних збройних сил Російської Федерації біля самопроголошених республік не було і немає. Збройні сили Російської Федерації є біля Російської Федерації», – заявив представник Кремля.

При цьому він визнав, що гуманітарну допомогу постійно постачають у ці республіки, бо вони гостро потребують її.

«Але про жодні постачання, які процитували, мови йти не може. Це помилка тих, хто складав документ», – наголосив Дмитро Пєсков.

Щоправда, такі виправдання виглядають жалюгідними, адже раніше суддя Кіровського районного суду в Ростові-на-Дону Леонард Шолохов у вироку, винесеному у справі про посередництво у хабарі, згадав про постачання продуктів харчування «у військові частини Збройних Сил РФ», розташовані на території самопроголошених Донецької та Луганської народних республік.

Увагу на вирок, винесений іще 10-го листопада, звернуло «Радіо Свобода». Тоді заступника регіонального керівника ТОВ «Технологія» Забалуєва визнали винним за статтею про посередництво у хабарі. Його засудили до 5,5 року колонії.

За версією звинувачення, у січні-листопаді 2019-го року Забалуєв передав 990 тисяч рублів від свого начальника керівнику Центру державного санітарно-епідемічного нагляду Південного військового округу.

У вироку згадується, що до посадових обов’язків обвинуваченого входили закупівля та продаж продовольства, яке «призначалося для відправки до військових частин Збройних Сил РФ, що дислокуються на території ДНР та ЛНР».

У документі йдеться, що «постачання продовольства до ДНР та ЛНР здійснювали зі складу» один раз на два тижні. Колону формували з понад 70 машин вантажопідйомністю близько 40 тонн та загальним обсягом понад 1300 тонн.

«В асортимент продовольства входили борошно, консерви, свіжі овочі. Сумарна вартість продовольства на одне постачання становила понад 130 мільйонів рублів».

З тексту вироку випливає, що постачання проходило як мінімум 2018-2019-го років. За приблизними підрахунками, поставки 1300 тонн продовольства раз на два тижні вистачило би для забезпечення приблизно 26 тисяч людей.

Обвинувачений розповів, що кожен водій отримував за рейс 65-80 тисяч рублів «у зв’язку зі складністю та небезпекою маршруту». На кордоні, за його словами, з вантажівок знімали номери держреєстрації, водії віддавали документи і «під охороною прямували до місця розвантаження». Перед відправкою їх перевіряв росіянин у званні майора, але суд встановив, що ця людина не служила в армії.

Нагадаємо, що можливість особистого контакту президентів України та Росії, відповідно, Володимира Зеленського та Володимира Путіна поки що не передбачена. Але російський очільник нібито відкритий для діалогу, «орієнтованого на досягнення результатів». Про це заявив прессекретар Путіна Дмитро Пєсков.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі