НТА > НОВИНИ > Суспільство > Це реінкарнація Антимайдану. Політолог про ситуацію в Києво-Печерській лаврі

Це реінкарнація Антимайдану. Політолог про ситуацію в Києво-Печерській лаврі

Основна мета Московського патріархату – це розхитувати ситуацію за вказівкою Москви

309

Ситуація, яка зараз відбувається довкола виселення УПЦ МП з Києво-Печерської лаври, це реінкарнація Антимайдану у 2013 році.

Про це в ефірі проєкту “Говорить Великий Львів” на телеканалі NTA розповів історик, політолог, релігієзнавець, речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов.

“Був на території Києво-Печерської лаври, спілкувався з цими адептами Московського патріархату. У мене були відчуття, наче десь я це вже бачив. Ті самі звички, розмови, наративи, люди, гасла. Це все я бачив у 2013 році в Маріїнському парку в Києві. Це просто реінкарнація Антимайдану. Ті самі погрози. Московський патріархат постарався і завіз сюди ідеологічно підготовлених адептів МП. Все це суцільний фейк…Це окупація”, – каже Ковальов.

За його словами, основна мета Московського патріархату – це розхитувати ситуацію в тилу за вказівкою Москви.

“Я два тижні у Києві спостерігав, як представники Московського патріархату вантажівками вивозили речі з Лаври на околиці Києва. Вони вже орендували нібито санаторій, в який будуть приїжджати їхні семінаристи, монахи. Зараз Павло Лебідь, відомий як “Паша Мерседес”, отримав директиву з Москви зробити у центрі Києва ескалацію конфлікту, місце напруги. Їхня задача  – це розхитувати ситуацію в тилу, іншого пояснення тут немає”, – додав політолог.

Як УПЦ МП не пішла з Лаври

Нагадаємо, що у березні 2023 року Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” розірвав договір із УПЦ МП про безоплатне користування лаврою в Києві. Ченці мали покинути монастир і всі будівлі ще 29 березня. А 30 березня мала запрацювати спільна комісія Мінкульту, щоб почати процедуру приймання майна від монастиря, складати акти та опечатувати приміщення.

Проте УПЦ та настоятель монастиря митрополит Павло (Лебідь) заявив, що не визнає її роботу. Відтак, сьогодні вранці на території Лаври священники УПЦ МП проводили богослужіння. Комісія Мінкульту не змогла потрапити у перше приміщення. Воно виявилось закритим.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"