НТА > НОВИНИ > Суспільство > Церква московського патріархату звернулася до Зеленського

Церква московського патріархату звернулася до Зеленського

Володимир Зеленський не планував у понеділок зустрічі з представниками церкви

376

В УПЦ МП вважають, що з початком повномасштабного вторгнення Росії на територію України їхня церква першою серед інших релігійних організацій рішуче засудила військову агресію та закликала своїх вірян стати на захист рідної землі.

Про це сказано у зверненні Священного Синоду УПЦ МП до президента України Володимира Зеленського.

«Уже тривалий час наша церква потерпає від незаконних перереєстрацій громад, рейдерських захоплень храмів і дискредитації в медіа з розповсюдженням великої кількості безпідставних звинувачень», – зазначили у зверненні УПЦ МП.

Ці звинувачення не відповідають дійсності, проте слугують передумовою для дискримінації прав українців за релігійною ознакою та розмов про заборону УПЦ МП, вважають у релігійній організації.

«У парламенті України зареєстровано дев’ять законопроєктів, які, всупереч принципу рівності релігійних організацій, направлені на те, щоб унеможливити діяльність УПЦ МП», – наголосили у зверненні до президента України.

Священний Синод УПЦ МП додав, що більшість цих законопроєктів отримали негативні висновки від науково-експертного управління Верховної ради України та містять велику кількість зауважень і застережень щодо покладених в їх основу порушень у царині таких конституційних прав громадян, як свобода совісті та віросповідання.

«Але важка ситуація в релігійній сфері критично погіршилася після того, як стало відомо, що державна влада має намір виселити нашу чернечу громаду з території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, яку монахи буквально підняли з руїн за тридцять п’ять років із моменту відновлення діяльності цього стародавнього монастиря», – сказано у зверненні ієрархів УПЦ МП.

У понеділок, 20-го березня, члени Священного Синоду церкви московського патріархату на чолі з митрополитом Онуфрієм прийшли до Офісу президента, щоби донести до керівництва держави свою позицію.

До них вийшли представники Офісу президента та запропонували передати звернення Володимиру Зеленському. Блаженніший Митрополит Онуфрій зазначив, що ієрархи «сподіваються зробити це під час особистої зустрічі з президентом».

Натомість речник президента України Сергій Никифоров заявив, що президент Володимир Зеленський не планував у понеділок зустрічі з представниками церкви, а делегатам, які прийшли до Офісу президента, запропонували подати відповідне звернення, однак вони відмовилися.

Нагадаємо, що, згідно з опитуванням, 78% українців вважають, що держава в тій чи іншій мірі має втрутитися в діяльність УПЦ (МП). Зокрема, серед них 54% кажуть, що цю церкву в Україні варто повністю заборонити.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"