НТА > НОВИНИ > Економіка > Ціна на газ у Європі суттєво знизилася. У Росії мало шансів на шантаж

Ціна на газ у Європі суттєво знизилася. У Росії мало шансів на шантаж

Запровадження газопроводу «Північний потік-2» збільшить можливості Росії обмежувати постачання газу до Європи наступного року

313

Вартість газу на торгах у Європі у четвер, 30-го грудня, знизилася на 10% майже до 1 081 долара за тисячу кубометрів після рекордного збільшення вартості майже до 2 200 доларів за тисячу кубометрів у грудні.

Про це повідомив Bloomberg. Європейські ціни на газ падають сьомий день поспіль, що є найтривалішим періодом зниження ціни впродовж останнього року.

Таким чином зараз ціни на газ в Європі впали до тритижневого мінімуму.

Експерти вказують, що на зниження ціни на газ вплинуло збільшення кількості вантажів із газом зі США до Європи, а промислові зупинки та тепла погода обмежують попит.

Постачання газу з терміналів Isle of Grain і Milford Haven у Великій Британії з 24-го грудня зросли більше, ніж на 20%. Очікується, що постачання американського газу збільшать до інших портів Європи за вихідні на третину.

Збільшення вироблення вітрової енергетики та тепла погода також допомогли знизити потребу в газі в Європі.

«Газова проблема Європи, можливо, не зникне наступного року», – заявив Ендрю Гіл, керівник відділу аналізу європейського газу в BloombergNEF.

За його словами, геополітичні проблеми у зв’язку із запровадженням газопроводу «Північний потік-2» збільшать можливості Росії обмежувати постачання газу до Європи в першій половині наступного року, а потенційно і на триваліший термін.

Наразі Росія контролює постачання газу в Європі, тоді як європейські сховища все ще приблизно на 23% нижчі від п’ятирічного середнього показника для цієї пори року.

Нагадаємо, що біржова ціна на газ в Європі 21-го грудня вперше перевищила позначку 2000 доларів за тисячу кубометрів.

З 1-го січня 2022-го року Угорщина розпочне постачати Україні гарантовані обсяги газу.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"