НТА > НОВИНИ > Економіка > Ціна на сало в Україні сягнула рекордної позначки

Ціна на сало в Україні сягнула рекордної позначки

Вартість солоного сала наразі складає 185 грн / кг, що на 40 грн / кг більше, ніж середня ціна продукту у вересні.

474

Вартість «стратегічного українського продукту» – сала – поступово зростає кожного року. Зараз вона досягнула рекордної позначки.

Про це повідомив сайт Куркуль із посиланням на дані Міністерства фінансів. Теперішня вартість сала є найвищою за останні роки.

«Значне подорожчання солоного сала відбулось ще в жовтні, коли вартість стрімко зросла на 20 грн / кг або 13%. З жовтня до листопада ціна зросла ще на 20 грн / кг або 11%», – йдеться в повідомленні.

Вартість домашнього сала також зростає, але не такими стрімкими темпами. Наразі його ціна – 134,6 грн / кг, що на одну гривню дешевше, ніж минулого місяця, але на 28 гривень дорожче від початку року.

Проте експерти прогнозують зниженні цін на свиней забійних кондицій, що може вплинути на ціну сала.

«Як і минулими роками, в середині осені відбувається зниження ціни на свиней. До того ж, тиск імпорту на внутрішні ціни відчутний, прогнозується зниження ціни ще на 2 грн / кг порівняно з минулим тижнем. Ймовірно, українським виробникам потрібно бути готовим і до подальшого зниження ціни на свиней», – зазначили аналітики.

Нагадаємо, що за 8 місяців цього року порівняно з 2020-им в країні зросли експортні й імпортні постачання продукції свинарства. Подекуди це призвело до збільшення її ціни на прилавках магазинів чи на ринках.

Наприкінці жовтня, народний депутат від «Слуги народу» Микола Тищенко зробив дивну заяву, що ціни на продукти в Україні не зросли. Він здивував усіх, розповідаючи, що купує гречку по 12 гривень і сало по 50 гривень за кілограм на Бессарабському ринку.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі