НТА > НОВИНИ > Економіка > Ціни на автогаз в Україні побили рекорд. Чого варто чекати в листопаді

Ціни на автогаз в Україні побили рекорд. Чого варто чекати в листопаді

Аналітики ринку зрідженого газу прогнозують подальше зростання цін на автогаз.

486

В Україні зупинилося зростання цін на бензин, подешевшало дизельне паливо; водночас автогаз не тільки не подешевшав, а й знову побив черговий рекорд.

Про повідомили «Сьогодні. Гроші». З початком листопада літр LPG коштує майже 20 гривень, тоді як рік тому він коштував на 35% дешевше – 12,75 гривень за літр.

Рівно рік тому, 9-го листопада 2020-го року, літр бензину А-95 коштував 24,20 гривень, що на 25% дешевше, ніж зараз, а літр дизельного палива – 23,50 гривень (на 23% дешевше, ніж зараз).

За минулі вихідні на АЗС преміум-сегменту ціни досягли 19,50 грн / л, у низці інших мереж перевищили 19 гривень. Зокрема, на WOG та ОККО бензин А-95 подорожчав на 20 коп. / л, до 33,49 грн / л, тоді як дизель подешевшав на 17 коп. / л, до 31,90 грн / л – у інших же трейдерів, де ціни не дотягують до максимальних, прайси майже не змінилися.

Як зазначив аналітик «Консалтингової групи «А-95» Ігор Єгозаров, незважаючи на рекомендації Мінекономіки України, невелике подорожчання бензину в низці мереж АЗС сталося через падіння цін на популярні марки нафти. За перший тиждень листопада найпопулярніша марка Brent впала в ціні на 3,5%, з 84-ох до 81-го долара за барель, наголосив експерт.

«Також весь перший тиждень листопада на євроринках спостерігалося зниження котирувань на основні види нафтопродуктів, яке загалом становило 15 доларів за тонну (-2,2%) у великому гурті та 57 коп. за літр (-2%) у дрібному гурті (від бензовоза). Це стабілізувало ціни на українському ринку та тисне на них у бік зниження», – пояснив Єгозаров.

Директор Науково-технічного центру «Психея» Сергій Сапегін додав: насамперед ідеться про дизельне паливо, значні запаси якого призводять до зниження оптових цін, що вже позначилося на роздробі.

Експерти прогнозують стабільність цін на бензин і дизпаливо до кінця тижня з перспективою їхнього зниження – водночас аналітик ринку зрідженого газу Артем Куюн обіцяє подальше зростання цін на автогаз.

Якщо прогнози Куюна виправдаються, то вже днями водіям в Україні доведеться платити по 20 гривень за літр автогазу.

Нагадаємо, наприкінці жовтня з’явилася інформація про зростання роздрібних цін на бензин і дизельне паливо.

Крім того, ціни на книги в Україні за останній рік зросли на 35–40%. Зміни поки що чітко помітні в оптових продажах, але видавці прогнозують, що незабаром цінник піде вгору та вроздріб.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі