НТА > Телепроекти > ПІДСУМКИ. НАЖИВО > Ціни на квартири у Львові ростуть. Огляд ринку нерухомості і прогноз

Ціни на квартири у Львові ростуть. Огляд ринку нерухомості і прогноз

За скільки зараз можна купити житло у Львові та якими будуть ціни у 2022 році

4185

Для львівського ринку нерухомості 2021 рік став узагалі дуже динамічним у зростанні ціни на квартири. Якщо вартість квадратних метрів збільшувалась у минулі роки не суттєво, то цьогоріч суми добряче вдарили по гаманцю тих, хто планує купувати нерухомість у Львові.

«Львівське житло за київськими цінами», – доводилося чути таку фразу. Проте, експерти впевнені: до столиці Львову далеко – на 15-20%. Різниця між середньою ціною квадратного метра у Києві та Львові становить 300-500 доларів. Проте, елітне львівське житло за цінами вже таке саме, як і київське

Ціни на квартири зросли втричі

Різке зростання ціни відчув львів’янин Лев. Ще 6 років тому він купив квартиру, коли метр квадратний вартував 600 доларів. А три роки тому і цьогоріч купив ще дві квартири, аби здавати в оренду.

«Ціна виросла приблизно утричі. Зараз вартість за квадратний метр  уже не від забудовника, а від людей, які перепродують квартири, коливаються у районі 1800 доларів за метр квадратний. Це ціна без ремонту», – каже Лев, який купив квартири у Львові у різні роки і може порівняти ціни.

Каже: обирав помешкання через район, враховував інфраструктуру та близкість до центру міста. Після здачі комплексу – тут є і садочок, невеликі магазини, супермаркет.

«Якби  ця квартира чи сам комплекс був далі від центру – 8-10 кілометрів –  тоді б і ціна була дешевша. Але ми розуміємо, що усі забудовники почали піднімати ціни», – додає Лев.

Дорогі матеріали і великий попит

Одна із причин подорожчання – навесні цього року почали суттєво зростати у ціні будівельні матеріали. А відтак вгору пішла і вартість квадратних метрів.

«Подорожчала робоча сила, подорожчало паливо, тому якщо брати новобудови, то сама логістика процесу будівництва об’єктивно здорожчала. Що відбулося далі? Ціна на квадратний метр піднялася, квартири подорожчали. Продавці, які продають своє житло на вторинному ринку, звернули на то увагу і відповідно також підняли свої ціни», – каже ріелтора Тетяна Мурадова.

Робоча сила подорожчала через значний відплив працівників у Європу. А ті, що залишились, вимагають збільшення зарплатні. Та це ніяк не впливає на попит на ринку нерухомості, який постійно зростає. І це також фактор до збільшення ціни на житло.

«Ми бачимо нестабільність із валютами: долар то падає, то росте, то гривня падає чи росте. Люди переживають, що буде збанкрутіння в банках, забирають кошти та вкладають у нерухомість», – розповідає експерт по нерухомості, ріелтор Олександр Мількович.

«У банках впала відсоткова ставка, тому багато кому недоцільно тримати там гроші, надійніше вкласти їх у нерухомість», – погоджується і  ріелторка Тетяна Мурадова.

Актуальні ціни на квартири у Львові

У 2021 році ціна за квадратний метр у новобудовах зросла на 25-30 відсотків. І це суттєво, кажуть експерти із нерухомості. Зараз середня ціна у Львові становить:

  • 1000-1050 доларів за квадратний метр. Усе залежить від локації та наявності інфраструктури поруч.
  • 1500-3000 доларів за квадратний метр елітного житла. І це вже, так звані, київські розцінки.

Найкраще квартири купувати у період грудня-січня

Щоправда, тенденція до подорожчання зараз, за словами ріелторів, поволі сповільнюється. Грудень-січень – завжди менше активні щодо купівлі житла.

«Зараз попит трішки впав і хто хоче щось купити, продати, обміняти квартиру і не втратити на тому дисбалансі цін, то я би радив саме зараз це робити», – рекомендує  експерт по нерухомості, ріелтор Олександр Мількович.

Скільки доведеться заробляти на власне житло

Нещодавнє дослідження аналітичного порталу “Слово і діло” показало, що серед усіх міст України найдовше доводиться відкладати на власне однокімнатне житло саме львів’янам. Це більш ніж 8 років.

Графіка: Слово і Діло

Підрахунки проводили на основі середньої зарплатні у кожній із областей нашої країни та ціну за квадрат у кожному із міст. У Львові за середній дохід брали 13 тисяч гривень. Тобто на помешкання на 40 квадратних метрів треба відкласти 100 зарплат. Трошки менше 8-ми років треба збирати гроші на помешкання одеситам. А киянам шлях до власної квартири займе 6 років. Далі по рейтингу ідуть Харків, Вінниця, Суми та Тернопіль.

Ціна найдешевшої квартири у Львові

Здивувало цього тижня користувачів соцмереж повідомлення про найдешевше житло у Львові – 15 тисяч доларів. Що це за помешкання? Воно недалеко від центру, але має лише 17 метрів квадратних. Та це не найбільша біда: стіни облуплені і вражені грибком, меблі старі, а туалет спільний із сусідами. Щоб жити тут, потрібно провести капітальний ремонт.

Тож в попиті у Львові більше таки квартири у новобудовах, а не на вторинному ринку. Хоча і там ціни зростають.

Щодо прогнозів ринкової вартості помешкань на 2022 рік, то, за словами експертів, в основному ситуація на ринку нерухомості буде залежати від політичної та економічної ситуації в країні.

Юлія Бундз, «Підсумки. Наживо» (щоп’ятниці о 19:00 на NTA)

 

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
0
Ха-ха
2
Сумно
3
Злість
1
Обіймашки
1
Шооо?
0

Коментарі